شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 09:52 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723029
عضو انجمن پزشکان کشور مطرح کرد:

مرگ و میر بالای کووید ۱۹؛ ثمره بی تدبیری عامدانه دولت/ لاپوشانی ضعف کابینه روحانی با کرونایی که ابزار درآمدزایی شد

مرگ و میر بالای کووید ۱۹؛ ثمره بی تدبیری عامدانه دولت/ لاپوشانی ضعف کابینه روحانی با کرونایی که ابزار درآمدزایی شد
حسن محبتی گفت: متاسفانه موج چهارم کرونا با افزایش آمار مرگ و میر، وضعیت اقتصادی کشور را بحران زده می کند و تنها مردم هستند که از این وضعیت به واسطه سوء مدیریت دولت آسیب می بینند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عضو انجمن پزشکان کشور با اشاره به اینکه متاسفانه دولت از همان ابتدا ورود کرونا به کشور را کتمان کرد، در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: آقایان این مسئله را نپذیرفتند اما در نهایت پیش از نوروز ۹۹ و با فشار متخصصین دولت تسلیم شد.

حسن محبتی افزود: در بازه زمانی مذکور سفرها کنترل شد اما موج دوم با رها کردن دولت در خرداد ماه دامنگیر کشور شد، وزارت بهداشت در شهریور ماه سال گذشته با یک شوی عملکردی به جای کنترل بیماری به فکر جذب اعتبارات و منابع بود، در واقع بیشترین بیشترین تخصیص از منابع دولت را در سال ۹۸ وزارت بهداشت نسبت به تمام دوران فعالبت های خود گرفت.
 
وی اظهار داشت: ضعف مدیریتی در وزارت بهداشت و حیف و میل بیت المال نه تنها کرونا را کنترل نکرد بلکه محل سوءاستفاده برای آقایان در راستای پرداخت های خارج از عرف و تجهیزات شد، در اینکه خدمات پزشکان کشور غیر قابل انکار است و ایثار کردند شکی نیست اما به وظیفه قانونی خود عمل کردند.
 

محبتی تصریح کرد: وزارت بهداشت به جای اینکه از همان ابتدا به فکر واکسن باشد دنبال مظلوم نمایی بود، کشور ما در حوزه پزشکی جهان زبانزد خاص و عام هستند و پاستور یکی از قوتی ترین مراکز میکروبیولوژی و واکسن سازی است همانگونه که در ادوار گذشته دیگر واکسن ها را تولید کرده بود.

این پزشک با اشاره به اینکه متاسفانه متاسفانه وزارت بهداشت زمانی بیدار شد که رهبر معظم انقلاب اعلام کردند که نباید از برخی کشورها واکسن خریداری کرد، گفت: البته دولت هم از ابتدا به جای اینکه کرونا را جدی بگیرد آن را به یک ابزار درآمدی تبدیل کرده است.
 
محبتی افزود: آنگونه که دولت از کرونا درآمد کسب کرد برای مردم این بیماری جدی نبود، وزارت بهداشت کسری های خود را با این بیماری جبران کرد، بیمارستان ها تجهیز شدند اما ویروس کرونا کنترل نشد، آموزش و پرورش تعطیل و کلاس ها برگزار نشد اما هزینه های نگهداری مدارس، پرداخت حقوق پرسنل و ... همچنان بود.
 
وی اظهار داشت: از محل برنامه شاد و نرفتن دانش آموزان به مدارس، هزینه های اینترنت درآمدهایی را به جیب دولت برد، این مخارج فارغ از چاقی، افسردگی و دیگر معضلاتی بود که دامنگیر بسیاری از کودکان و نوجوانان شد، در مقابل افزایش هزینه های یک خانواده درآمدهای دولت هم بالا رفت.
 
این دکتری علوم سیاسی تصریح کرد: وزارت بهداشت از صندوق توسعه ملی اعتبار برداشت و بیشترین تخصیص را از بودجه دولت گرفت اما در کنترل کرونا موفق نبود، این در حالی است که با کوچکترین ابلاغیه، رهبر معظم انقلاب هم تمکین کردند و تمام نکات ستاد ملی کرونا را پذیرفتند، دیدار ها را قطع و مجازی برگزار کردند.
 
محبتی با طرح این سوال که چرا دولت برای وزیر بهداشت منتخب خود هم اعتبار قائل نبود، گفت: دولت از محل جریمه کردن خودروهای مردم، تولید ماسک، دارو، تخت های بیمارستانی و .. درآمدهای زیادی کسب کرد، مردم رایگان در بیمارستان ها بستری نشدند و هزینه پرداخت کردند.
 
وی افزود: موج چهارم کرونا مرگ و میر بالایی دارد و وضعیت اقتصادی کشور را بحران زده می کند، مردم از این وضعیت به واسطه سوء مدیریت دولت آسیب می بینند، چرا مجلس از رئیس جمهور سوال نمی کند که علی رغم اطلاع از کنترل کرونا به چه دلیل سفرها را در پایان سال ۹۹ آزاد کرد.
 
محبتی اظهار داشت: دولت از کرونا منفعت می برد و تا روز آخرمی تواند بسیاری از ضعف های خود را با این ویروس بپوشاند، متاسفانه به جایی رسیده ایم که باید بررسی کنیم چه کسانی از کرونا نفع می برند؟ کشورهای جهان سوم و همسایه هایی چون امارات کرونا را کنترل کردند در نتیجه روند مذکور نشان می دهد دولت به دنبال ایجاد نارضایتی عمومی است.
 
وی تصریح کرد: دولت ۱۵ ماه کرونا را خواب بوده است، متاسفانه کابینه روحانی همواره با عدم شفافیت بسیاری از مردم را با مشک مواجه کرده اند. ایجاد یک سامانه و واکسیناسیون انجام شده و ... اقدامات این چنینی سخت نیست اما متاسفانه دولت همواره مردم را زیر رادیکال قرار می دهد.
 
محبتی در خاتمه با اشاره به اینکه کشوری که در ۱۴۰۴ را رتبه نخست خاورمیانه را مد نظر دارد چرا در پاندمی کرونا باید با بحران مواجه شود؟ گفت: وزیر بهداشت بی برنامه ترین وزاتخانه در ایام کرونا بود به اندازه ای که حتی دولت هم برای آن تره خرد نکرد، منابع مالی کشور کجا رفت که در حال حاضر این ویروس کنترل نشده است.
 
وی ادامه داد: دولت به مردم اعلام کند از محل کرونا چقدر درآمد کسب کرد و وزیر بهداشت به جای شوهای عملیاتی اعلام کند چقدر اعتبار از دولت گرفت و بیمارستان ها را به بهانه کرونا تجهیز کرد. متاسفانه آقای روحانی سوءمدیریت عامدانه داشت و باید در یک محکمه پاسخگو باشد.
 
این دکتری علوم سیاسی در خاتمه خاطر نشان داشت: وای بر مجلسی که نمی تواند از رئیس جمهور سال کند، این در حالی است که ترامپ رئیس جمهور شیطان بزرگ تا روز آخر پای میز محاکمه رفت. متاسفانع مشکل ما سوء مدیریت، ناتوانی در اجرا و عمد در کار است و این شرایط برای مردم علنی شده است. 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1723029
ارسال نظر
نظرات