شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:44 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723030
شهردار اراک تاکید کرد:

بودجه امسال شهرداری اراک ۱۱۲۳ میلیارد است/برنامه های شهرداری در خصوص تحقق شعار سال

بودجه امسال شهرداری اراک ۱۱۲۳ میلیارد است/برنامه های شهرداری در خصوص تحقق شعار سال
بیاتیان با بیان اینکه بودجه سال 1400 شهرداری اراک 1123 میلیارد است، اظهار کرد: 60 درصد این بودجه قرار است صرف کارهای عمرانی و 40 درصد نیز بودجه جاری خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شهردار اراک فصل الخطاب برنامه کاری شهرداری اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛ را انجام فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای تحقق شعار سال دانست و افزود: یکی از اصلی ترین برنامه های شهرداری در پیشرفت پروژه های عمرانی این است که باید در کمترین زمان ممکن با حداقل هزینه و بالاترین کیفیت پروژه ها را به ثمر برسانیم.

شهردار اراک اظهار کرد: در خصوص مانع زدایی هم برنامه مفصلی در دستور کار داریم که در مناطق و سازمان های تابعه موانعی که در خصوص ارائه خدمت به مردم باعث تعلل در خدمات شده را برداریم و خدمات رسانی را در کمترین فرصت  به مردم ارائه دهیم.

بیاتیان با بیان اینکه بودجه سال 1400 شهرداری اراک 1123 میلیارد است، اظهار کرد: 60 درصد این بودجه قرار است صرف کارهای عمرانی و 40 درصد نیز بودجه جاری خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ساختمان شهرداری منطقه 2 و 3 بعنوان دو شاخص در طرح های عمرانی قرار دارد، گفت: تکمیل میدان مقاومت از تعهدهای تقاطع ترافیکی شهر محسوب می‌‌شود که زمان اجرای این پروژه 840 روز بود که در اقدام بی سابقه روزشمار آن را 180 روزه کردیم لذا با قولی که قرارگاه خاتم جهت همکاری دادند در دو یا سه شیفت عملیات اجرایی آن را دنبال خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم به قولمان عمل کنیم و قبل از 31 خرداد که پایان عمر شورای پنجم است این طرح بزرگ را به بهره برداری برسانیم و زیر بار ترافیکی ببریم.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بودجه عمرانی شهرداری توسط شورا به نتیجه رسیده ، افزود: اصلی ترین پروژه های عمرانی تقاطع های غیرهمسطح است که در این خصوص 300 میلیارد تومان قرارداد با قرارگاه خاتم الانبیا (ص) منعقد شده است.

شهردار اراک افزود : در سال جاری در منطقه گردشگری گردو با کمک هایی که از استاندار و معاونت عمرانی شد و تاکیداتی که در شورای شهر رخ داد، پس از سالها با همکاری صمیمانه مدیرکل راه و شهرسازی 86 هکتار زمین های منطقه گردو را که دارای کاربری عمومی و فضای سبز بود را تحویل گرفتیم.

بیاتیان با بیان اینکه نقشه این منطقه کامل تهیه شده و 35 هکتار زمین هایی است که دارای کاربری انتفاعی است، افزود:  در خصوص تغییر کاربری های زمین های انتفاعی با توجه به مجوزی که شهرداری از اداره میراث فرهنگی و گردشگری گرفته بر اساس قیمت کارشناسی خدمات را در باکس های سرمایه گذاری ارائه خواهیم داد و بدنبال آن هستیم که بستر انتفاعی در منطقه گردو را با حضور سرمایه گذاران با اولویت سرمایه گذاران اراکی انجام دهیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1723030
ارسال نظر
نظرات