شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:06 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723080
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز:

رشد کرونا در البرز غیرقابل تصور است/ به مرز ۹۲۵ بیمار بستری نزدیک می‌شویم

رشد کرونا در البرز غیرقابل تصور است/ به مرز ۹۲۵ بیمار بستری نزدیک می‌شویم
مهرداد بابایی گفت: در مدت زمان دو هفته آمار موج اول و دوم را پشت سر گذاشتیم و در حال حاضر ۸۴۹ بیمار در بیمارستان های البرز بستری هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز امروز شنبه با اشاره به اینکه متاسفانه پاندمی کووید ۱۹ در استان شرایط خوبی ندارد، گفت: در مدت زمان دو هفته آمار موج اول و دوم را پشت سر گذاشتیم و در حال حاضر ۸۴۹ بیمار در بیمارستان های البرز بستری هستند.

مهرداد بابایی با تکید بر اینکه به سرعت به ۹۲۵ بیمار موج سوم نزدیک می شویم و سرعت رشد بیماری در البرز و کشور برای همه ما غیر قابل تصور است، افزود: این موضوع زنگ خطری است که باید جدی گرفته شود چرا که روز گذشته ۱۶ نفر به دلیل ویروس کرونا فوت کردند.
 
وی اظهار داشت: در پیک اول ۵۰۰ بیمار بیشتر نداشتیم و در پیک دوم حداکثر بیماران بستری شده ۶۲۰ نفر بودند اما امروز این آمار به ۸۴۹ نفر رسیده است، متاسفانه تمام این اتفاقات تلخ در مدت زمان دو هفته رخ داد در نتیجه شرایط قرمز کرونایی موجب شد محدودیت هایی از امروز اعمال شود که جزئیات آن هم اعلام شد.
 
بابایی تصریح کرد: با توجه به اینکه البرز در وضعیت خوبی ازنظر کرونا به سر نمی برد ادارات غیر ضرور با یک سوم نیرو و ادارات خدمات رسان با دو سوم نیرو به مردم ارائه خدمات می دهند، همچنین گروه اصناف ۲،۳ و ۴ باید تعطیل باشند، اگر کسی تمکین نکند مرتکب خلاف شده و به شدت با وی برخورد خواهد شد.
 
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز  در خاتمه خاطر نشان داشت: متاسفانه در بازدیدی از خیابان های استان، شرایط قرمزی مشاهده نکرده ایم و مردم در پارک ها و فضای سبز حضور دارند، این درحالی است که شهروندان باید برای جان خود و خانواده ارزش قائل شوند تا موفق به مهار موج چهارم شویم.  

 
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1723080
ارسال نظر
نظرات