شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:33 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723143
دستاوردی ارزشمند؛

هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید

هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید
هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور صبح امروز با حضور مسئولان به بهره برداری رسید و نخستین محموله صادراتی نیز بارگیری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح توس؛ جواد بلندی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه صبح امروز در آئین افتتاح این پایانه صادراتی اظهار داشت: اکنون و پس از 42 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، شاهد رشد و توسعه در بخش های مختلف کشور به ویژه در حوزه صنعت نفت هستیم و به برکت این انقلاب، پرونده صادرات نفت از مبداء تربت حیدریه، بعنوان یکی از 8 مبادی صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است.

وص تصریح کرد:در راستای منویات مقام معظم رهبری پروژه صادرات نفت از مبداء تربت حیدریه با هدف توسعه خدمات و کمک به اقتصاد کشور و منطقه در دستور کار این منطقه قرار گرفت و با تلاش همه دست اندرکاران زیرساخت‌ های لازم برای صادرات نفت ایران از مبداء تربت حیدریه به بازارچه دوغارون فراهم شد.

بلندی با بیان اینکه بسترسازی، پیگیری‌های موثر دکتر زنگنه نماینده مردم تریت‌ حیدریه در مجلس بی تاثیر نبود، افزود: نتیجه این پیگیری‌ها موجب شد به دستور مقام عالی وزارت نفت در تاریخ ۹ آدرماه امسال پروژه به مرحله اجرا درآید.

وی خاطر نشان کرد: برای اجرایی شدن این طرح ملی، ضمن بهسازی ساختمان‌های قدیمی و بلاستفاده، ساختمان اداره نظارت بر صادرات و ساختمان جدید انبار نفت منطقه احیا و به بهره برداری رسید.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه در بخش دیگری به دستاوردهای یک سال اخیر شرکت در راستای تحقق برنامه‌های بلند مدت اشاره کرد و افزود: فراهم کردن زیرساخت‌های لازم به منظور ذخیره‌سازی و عرضه نفت‌گاز یورو۴ با صرفه جویی سه میلیارد و 580 میلیون ریال با بهره‌گیری از پتانسیل موجود در شرکت و به کارگیری از تخصص نیروهای بومی منطقه از جمله این دستاوردها است.

بلندی افزود: فراهم ساختن زیرساخت‌های لازم برای ذخیره‌سازی و عرضه نفت‌گاز صادراتی (ppm ۵۰۰۰) با صرفه‌جویی سه میلیارد و 804 میلیون ریال و تبدیل خط لوله چهار اینچ باند مخازن به خط هشت اینچ و ارتقاء دبی سامانه کولینگ فومینگ به منظور تقویت سیستم آتش‌نشانی منطقه با بهره‌گیری از توان و تخصص نیروهای کارگاه خدمات فنی و مهندسی با صرف جویی یک میلیارد و 604 میلیون و 475 هزار و 107 ریال از دیگر اقدامات این شرکت است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌ حیدریه در ادامه گفت: اجرای موفق سه طرح توزیع الکترونیک گازمایع، نفت‌سفید و نفت‌گاز در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک که در شرایط کرونا نقش بسزایی در پیشگیری از شیوع این ویروس و ارایه خدمات مطلوب به مصرف کنندگان ایفا کرد، احیای فضای اداری باقیمانده از ساختمان قدیم ستاد منطقه به منظور استقرار واحدهای اداری تاسیسات و عملیات انبار نفت و فراهم شدن شرایط استقرار واحد اداره کل نظارت بر صادرات فرآورده‌های نفتی در این ساختمان از دیگر اقدامات پارسال این شرکت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بود.

بلندی افزود: گازسوز کردن هزار و 444 دستگاه خودرو در قالب طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی و اسنپ، از دیگر اقدامات پارسال شرکت ملی نفت منطقه تربت‌حیدریه بود که امسال نیز اجرای آن ادامه دارد.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت‌حیدریه یکی از مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران است که سوخت‌رسانی جنوب استان خراسان رضوی مشتمل بر ۱۰ شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات، زاوه، رشتخوار، کاشمر، خلیل‌آباد، کوهسرخ، گناباد، بجستان و خواف را بر عهده دارد.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه دارای ۱۲۰ باب فروشندگی نفت سفید، ۶۳ باب جایگاه عرضه سوخت، ۹ فروشندگی داخل اتاقک، ۱۲۰ فروشندگی و تعاونی روستایی است.

همچنین با بهره گیری از ۱۸۰ نازل فعال در۳۲ باب جایگاه، سوخت ‌گاز طبیعی عرضه می‌شود و ناوگان حمل و نقل منطقه دارای ۱۸۲دستگاه نفتکش فعال است که ۱۱۹دستگاه آن تریلر می‌باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1723143
ارسال نظر
نظرات