شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:22 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723167

کیفیت هوای اراک در وضعیت «ناسالم برای گروه های حساس» قرار گرفت/ هوای شازند «ناسالم» است

کیفیت هوای اراک در وضعیت «ناسالم برای گروه های حساس» قرار گرفت/ هوای شازند «ناسالم» است
براساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفیت هوای کشور، کیفیت هوای اراک در ساعت ۱۲ روز جاری با شاخص ۱۱۷ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته و هوای شازند برای همه گروه ها ناسالم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، شاخص کیفیت هوای اراک در ساعت ۱۲ روز شنبه ۲۱ فروردین ماه با شاخص ۱۱۷ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

طبق اطلاعات مرکز پایش هوای سازمان محیط زیست آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون است، این در حالی است که اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور و حتی در روزهایی آلوده‌ترین شهر کشور است و بر اساس آمارهای موجود در سال ۹۹ بیش از ۵۰ روز ناسالم را به ثبت رسانده است، هر چند از شروع سال ۱۴۰۰ نیز چندین روز شرایط ناسالمی را تجربه کرده است.

گفتنی است کیفیت هوای شازند نیز با شاخص ۱۶۴ در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفته است.

بر اساس پیش بینی های هواشناسی طی امروز و فردا به دلیل مساعد بودن شرایط برای خیرش گردوخاک در کشور عراق و انتقال به مرزهای غربی کشور احتمال متاثر شدن استان و کاهش کیفیت هوا و دید افقی دور از انتظار نمی باشد. 

توصیه می شود در شرایط آلودگی هوا گروه های حساس از جمله سالمندان، کودکان و بیمارن قلبی و ریوی به منظور احتیاط بیشتر حدالامکان در این وضعیت از منزل خارج نشوند و سایر افراد از فعالیت‌های سنگین خارج از منزل اجتناب نمایند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1723167
ارسال نظر
نظرات