شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 13:36 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723171
کارشناس فضای مجازی:

نرم‌افزار کلاب‌هاوس تا حدى محدود به قشر متوسط به بالاست

نرم‌افزار کلاب‌هاوس تا حدى محدود به قشر متوسط به بالاست
کارشناس فضای مجازی گفت: شبکه اجتماعى کلاب‌هاوس تا چند ماه پیش (حدود دى 99) تنها 600 هزار عضو داشت اما بعد از حدود دو ماه و تا 25 بهمن‌99 با رشدى قابل‌توجه به شش میلیون کاربر رسید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی اسلامی کارشناس فضای مجازی در مورد تهدیدها و فرصت‌ها نرم‌افزار کلاب‌ هاوس در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز ؛ گفت: «کلاب‌هاوس» نام رسانه جدیدی است که برخلاف فیس بوک و توییتر و اینستاگرام، صوت محور است و زادگاهش سانفرانسیسکوى آمریکا است، این رسانه در فروردین سال گذشته و با اوج‌گیرى کرونا و جدى شدن دورکارى ، خصوصاً براى گفتگوهاى تجارى ، آغاز به کارکرد و به‌سرعت محبوبیت یافت.
 
وی افزود: این شبکه اجتماعى تا چند ماه پیش (حدود دى 99) تنها 600 هزار عضو داشت اما بعد از حدود دو ماه و تا 25 بهمن‌99 با رشدى قابل‌توجه به شش میلیون کاربر رسید.
 
اسلامی بیان داشت: کلاب‌هاوس در حال حاضر تنها در آى اواس و دستگاه‌هاى ساخت اپل قابل‌دسترسی است بنابراین حاضران در کلاب‌هاوس تا حدى محدود به قشر متوسط به بالا مى‌شود.
 
وی اظهار داشت: در گفتگوهاى اخیر که در روزهاى قبل در ایران و در فضاى کلاب‌هاوس انجام شد حدود 5 تا 8 هزار نفر شرکت کردند. نکته مهم این‌که صوت این گفتگو امکان ضبط مستقیم و بازنشر براى دیگران ندارد. البته گویا تلاش‌هایى در حال انجام است که محدودیت‌هاى کنونى برطرف شود مثلاً؛ تا کمتر از دو ماه آینده امکان حضور در کلاب هاوس با نرم‌افزار اندروید نیز فراهم شود.
 
اسلامی تصریح کرد: برخى بر این باورند که ورود رسمى این شبکه در فروردین 1400 به ایران آن را تبدیل به پدیده انتخاباتى خواهد کرد. این گروه با اشاره به انتخابات سال 88 معتقدند؛ در فتنه 88 توییتر، فیس‌بوک و سرویس‌هاى گوگل، آتش به یار معرکه براى جنبش سبز بودند.
 
وی در پایان گفت: کلاب‌هاوس بخشى از بسته‌هاى نرم‌افزارى است که در کنار آن‌ها قدرت خواهد یافت، یعنى یک گفتگوى چند هزار نفره به خودى خود چندان مهم نیست بازتاب آن توسط شبکه‌ها و نرم‌افزارهاى متعدد دیگر مانند فیس‌بوک و توییتر و اینستاگرام و تلگرام و... مهم است که اکنون سال‌هاست وجود دارد و چیز جدید و ناشناخته‌اى نیست.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1723171
ارسال نظر
نظرات