شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:35 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723178
نائب رئیس اتاق بازرگانی البرز:

البرز با تولید واکسن آنفلوآنزای فصلی ایران را خودکفا کرد/ ۱۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی با ساخت فلوگارد

البرز با تولید واکسن آنفلوآنزای فصلی ایران را خودکفا کرد/ ۱۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی با ساخت فلوگارد
امیر فرشچی گفت: تولید واکسن آنفلوآنزای فصلی (فلوگارد) در البرز، کشور را از واردات این محصول با هزینه های بالا خودکفا کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، نائب رئیس اتاق بازرگانی البرز امروز شنبه با اشاره به اینکه در حال حاضر ظرفیت تولید واکسن آنفلوآنزا را در کشور داریم، گفت: علاوه بر تامین نیاز داخلی، در صورت ارائه درخواست از کشورهای خارجی برنامه ریزی های لازم برای صادرات فلوگارد انجام خواهد شد.

امیر فرشچی تقارن کووید ۱۹ و آنفلوآنزا را عامل افزایش استفاده از این واکسن دانست و افزود: متاسفانه اگر طی ماه های آینده ویروس کرونا کنترل نشود شاهد روند رو به رشد تقاضا برای واکسن آنفلوآنزا خواهیم بود اگر چه خوشبختانه البرز اولین واکسن آنفلوآنزای فصلی (انسانی) را تولید کرد.
 
وی با اشاره به اینکه فلوگارد یکی از استراتژیک ترین واکسن های سیستم درمانی دنیا است، اظهار داشت: بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا هم امروز موفق به تولید این واکسن نشده اند،  در حال حاضر تنها یک شرکت در جهان واکسن آنفلوانزای نوترکیب تولید می کند و ما دومین شرکت تولید کننده جهانی این واکسن هستیم.
 
فرشچی استفاده از واکسن آنفلوآنزا را در راستای پیش گیری از ابتلا به کرونا مثر دانست و تصریح کرد: تولید واکسن آنفلوآنزای فصلی در البرز، کشور را از واردات این محصول با هزینه های بالا خودکفا کرد به گونه ای که تولید داخلی آن حداقل ۳۰ میلیون دلار و در شرایط مناسب برای تولید بیشتر تا ۱۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه دارد.
 
رئیس کمیسیون اقتصاد دارو و سلامت اتاق بازرگانی البرز در خاتمه با اشاره به اینکه تولید واکسن آنفلوآنزا در راستای تکمیل زنجیره تکنولوژی های شرکت آریوژن در استان است، گفت: خوشبختانه تا کنون واکسن ایرانی در مقایسه با نمونه خارجی از لحاظ اثربخشی و ایمنی مشابه بوده است.
 
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1723178
ارسال نظر
نظرات