شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:22 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723181
بعد از افزایش قیمت ،بازار مرغ در یزد آرام گرفت؛

مرغ در بازار یزد به حد اشباع رسیده است

مرغ در بازار یزد به حد اشباع رسیده است
معاون بهبود امور دامی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: به مردم اطمینان میدهیم در بازار مرغ برای ایام ماه مبارک رمضان هیچ گونه مشکلی وجود نخواهد داشت و مرغ با قیمت مصوب به مقدار کافی در بازار عرضه خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی غیب اللهی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا،با بیان اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۰تاکنون به صورت متوسط روزانه حدود ۲۰۰تن مرغ در استان تولید شده اظهار داشت: متوسط نیاز مصرف استان به صورت روزانه حدود۱۵۰تن می باشد که با توجه به میزان تولید در ماه مبارک رمضان و حتی بعد از آن هیچ گونه کمبودی در بازار وجود نخواهد داشت و در حال حاضر نیزعرضه مرغ در بازار به حد اشباع رسیده است.

وی ادامه داد: حتی به علت مازاد تولید مرغ در استان مقرر شده بعد از تامین نیاز استان به صورت  روزانه حدود۱۵تا۲۰تن مرغ به استان سیستان بلوچستان صادر شود.
 
غیب اللهی  با تائید نابسامانی ها و کمبودهایی که در بازار مرغ برای  ایام عید نوروز وجود داشت تصریح کرد: علت این نابسامانی ها حجم بالای تقاضا و همچنین خرید گسترده مرغ توسط مهمانان نوروزی بود که از استانهای دیگر به یزد آمده بودند، مگرنه تمام پیش بینی های لازم برای افزایش تولید صورت گرفته بود و حتی در برخی روزهای ایام عید بیش از۲۰۰تن مرغ توزیع شد اما متاسفانه جوابگوی حجم گسترده خرید توسط مردم نبود.
 
غیب اللهی ادامه داد: تولیدات مرغدارای ها از طریق سامانه به صورت روزانه بررسی و بر اساس آماری که در سامانه ثبت شده به واحدهای تولیدی نهاده تعلق میگیرد به همین علت هیچ واحد تولیدی نمیتواند مرغ خود را به بازار عرضه نکنند زیرا موظف هستند طبق میزان نهاده ای که دریافت کرده اند مرغ تولیدی خود را تحویل دهند.
 
معاون بهبود امور دامی سازمان جهادکشاورزی یزد با بیان اینکه واحدهای متخلف تولید به سازمان صمت معرفی و نهاده آن قطع شده تصریح کرد: طبق مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی تمامی انواع مرغها باید به قیمت ۲۴هزارو۹۰۰تومان عرضه شود و هیچ فرق قیمتی میان مرغ شمال ومرغ یزد و دیگر انواع مرغ وجود ندارد و همچنین تا اطلاع ثانوی هرگونه قطعه بندی مرغ نیز ممنوع می باشد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1723181
ارسال نظر
نظرات