شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:33 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723182
مسئول ستاد استهلال خراسان‌جنوبی خبر داد؛

فعالیت ۱۰ گروه برای روئیت هلال ماه رمضان در خراسان‌جنوبی

فعالیت ۱۰ گروه برای روئیت هلال ماه رمضان در خراسان‌جنوبی
ناصری گفت: ۱۰ گروه استهلال برای روئیت هلال ماه مبارک رمضان در خراسان جنوبی طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه فعالیت خواهند داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا ناصری مسئول ستاد استهلال ماه رمضان خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، در مورد روئیت هلال ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی ۱۰ گروه استهلال فعالیت دارند که دو گروه در شهر بیرجند و هشت گروه در سایر شهرهای استان مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: شهرهای قاین، فردوس، نهبندان، خضری، سه قلعه، سربیشه و بشرویه گروه‌های استهلال دارند.

مسئول ستاد استهلال خراسان‌جنوبی بیان کرد: تعداد افراد شرکت کننده در گروه‌های استهلال متغییر است اما معمولا هرگروه یک روحانی، چند نفر به عنوان رصد کننده، محاسبه کننده و گزارشگر دارد.

ناصری عنوان کرد: امسال ماه شعبان ۳۰ روز کامل است.

وی اظهار کرد: روز دوشنبه ۲۳ فروردین‌ماه زمان غروب خورشید ارتفاع ماه بسیار کم و حدود سه درجه بوده و قابل روئیت نیست.

مسئول ستاد استهلال خراسان‌جنوبی گفت: ماه، دوشنبه‌شب ۲۰ دقیقه بعد از غروب خورشید غروب خواهد کرد.

ناصری اظهار کرد: سه‌شنبه‌شب ارتفاع ماه هنگام غروب خورشید ۱۴ درجه و خوب است و ماه در حدود یک ساعت و ۱۵ دقیقه بعد از غروب خورشید غروب خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که غروب روز دوشنبه احتمال روئیت ماه نمی‌رود اما گروه‌های استهلال روزهای دوشنبه و سه‌شنبه این هفته برای روئیت هلال ماه مبارک رمضان به نقاطی که مشخص است خواهند رفت.

مسئول ستاد استهلال خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به این‌که غروب روز سه‌شنبه ماه قابل روئیت و ماه شعبان ۳۰ روزه است اما گروه‌های استهلال برای روئیت هلال ماه مبارک رمضان حضور خواهند داشت.

ناصری افزود: اطلاعاتی که در خصوص روئیت ماه توسط گروه‌های استهلال استان خراسان جنوبی به دست می‌آید به صورت گزارش برای سایت ستاد استهلال ارسال می‌شود و اطلاعات به دست آمده نیز به صورت تلفنی برای ستاد استهلال خراسان رضوی ارسال می‌شود.

وی در مورد مختصات ماه زمان غروب خورشید در روز دوشنبه، اظهار کرد: در روز دوشنبه هنگام غروب خورشید، ماه حدود پنج درجه سمت چپ و حدود سه درجه بالای افق نسبت به خورشید خواهد بود.

مسئول ستاد استهلال خراسان‌جنوبی عنوان کرد: در روز سه‌شنبه نیز هنگام غروب خورشید، ماه حدود ۶ درجه سمت چپ و ۱۴ درجه بالای افق نسبت به خورشید قرار خواهد داشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1723182
ارسال نظر
نظرات