شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:47 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723206
استاندار مرکزی:

واحد تولید ترکیبات دوتره در خنداب و اورژانس پرتویی، سوانح و سوختگی اراک به بهره برداری رسید

واحد تولید ترکیبات دوتره در خنداب و اورژانس پرتویی، سوانح و سوختگی اراک به بهره برداری رسید
آقازاده گفت: امروز به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای و با حضور رئیس جمهوری دو پروژه مهم فاز دوم واحدهای تولید صنعتی ترکیبات دوتره در خنداب اراک و اورژانس پرتویی، سوانح و سوختگی اراک به بهره برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: امروز به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای و با حضور رئیس جمهوری دو پروژه مهم فاز دوم واحدهای تولید صنعتی ترکیبات دوتره در خنداب اراک و اورژانس پرتویی، سوانح و سوختگی اراک به بهره برداری رسید.

آقازاده اظهار کرد: اورژانس پرتوی سوانح و سوختگی اراک به وسعت سه هزار و ۱۰۰ متر به اضافه ۳۰۰ متر موتورخانه است که از شهریور سال ۹۶ آغاز و فروردین امسال به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: این پروژه در ۳ قرارداد ساختمانی و موتورخانه و با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال ساخته شده که در قرارداد نخست که شهریور سال ۹۶ با مبلغ ۶۱ میلیارد ریال منعقد شد، پس از ۱۸ ماه و پیشرفت ۵۰ درصدی طرح ادامه کار با پیمانکار خاتمه و طی قرار دادی جدید، ادامه روند ساخت و تکمیل پروژه از سر گرفته شد.

استاندار مرکزی گفت: همچنین در قرارداد دوم که دی ماه سال ۹۸ و با اعتباری بالغ بر ۷۳ میلیارد ریال بسته شد، کار با قدرت ادامه یافت تا  امروز شاهد به ثمر نشستن این پروژه باشیم و قرارداد موتور خانه نیز به صورت مجزا با هزینه ای بالغ بر ۹۱ میلیارد ریال منعقد شد.

وی خاطرنشان کرد:  هزینه ساخت این طرح ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد شد که با احتساب هزینه‌ تکمیل و تجهیز ساختمانی (حدود ۵ میلیارد) و محوطه سازی (۵ میلیارد) به بیش از ۴۰ میلیارد تومان خواهد رسید که البته این رقم به غیر از تجهیز، تجهیزات درمانی از جمله تخت ها است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1723206
ارسال نظر
نظرات