شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:06 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723210
از ۶ اردیبهشت ماه؛

تراکنش در پایا بدون کد ملی برگشت می‌خورد

تراکنش در پایا بدون کد ملی برگشت می‌خورد
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اعلام کرد: از ۶ اردیبهشت تراکنش بدون کد ملی شخص حقیقی و شناسه ملی شخص حقوقی در «پایا» برگشت می‌خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: از ۶ اردیبهشت تراکنش بدون کد ملی شخص حقیقی و شناسه ملی شخص حقوقی در «پایا» برگشت می‌خورد. این اقدام تاثیری بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانک‌ها موجود است نخواهد داشت. بانک‌ها برای ثبت کد شهاب و ثبت حساب‌ها در بانک مرکزی اقدام کنند.

پایا سامانه اتاق پایاپای الکترونیکی است که تراکنش‌های بالای ۱۵ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان به وسیله این سامانه انجام می‌شود. 
 
پایا یک سیستم تبادل اطلاعات بانکی است که به بانک‌ها اجازه می‌دهد تمامی تبادلات بین بانکی مشتریان خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند. کاربرد اصلی این سامانه، مکانیزه کردن پرداخت‌های خرد بین بانکی با تعداد انبوه برای مشتریان است که پس از تکمیل مراحل پیاده سازی، ارائه خدمات از طریق اینترنت را نیز میسر می‌سازد و به کمک این سامانه، بانک‌های عضو آن می‌توانند بنا به درخواست مشتری، دستور واریز و یا برداشت وجوه در حساب‌های سایر بانک‌ها صادر کند.
 
پیش از این بانک مرکزی در بهمن ماه سال گذشته تراکنش‌های بانکی فاقد «کد شهاب» در ساتنا را برگشت زد، حال از ۶ اردیبهشت ماه تراکنش‌های بدون کد ملی شخص حقوقی و شناسه ملی شخص حقوقی در «پایا» برگشت می‌خورد که این اقدام بانک مرکزی در راستای شفاف سازی تراکنش‌های بانکی است.
 
انتهای پیام
 

 

https://www.dana.ir/1723210
ارسال نظر
نظرات