شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:50 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723234
با افت ۹۱۵۱ واحدی شاخص؛

پافشاری بازار سهام بر ادامه ریزش/ ایجاد رکود در تالار شیشه‌ای

پافشاری بازار سهام بر ادامه ریزش/ ایجاد رکود در تالار شیشه‌ای
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با ادامه روند ریزشی و با ۹۱۵۱ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۰ هزار واحد ایستاد و با افت شدید تقاضا و کاهش تعداد معاملات، رکود در بازار سهام در حال شکل گیری است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام امروز (شنبه) و در نخستین روز کاری هفته مانند دو هفته گذشته روند ریزشی داشت و تعداد، حجم و ارزش معاملات با کاهش مواجه شد و تقریباً شاهد قفل شدن نقد شوندگی در همه نمادهای بازار بودیم و شاخص کل بورس به‌عنوان نمادگر بازار همچنان روند کاهشی را پیگیری ادامه می‌دهد.

معاملات بازار سهام در روز جاری با فشار فروش آغاز بکار کرد؛ این در حالی است که خریداران به دلیل فضای منفی در بازار، تقاضای خود را روانه تابلو نکردند و شاهد افت شدید در حجم، تعداد و ارزش معاملات بودیم، امروز همه گروه‌ها با فشار فروش مواجه بودند و خاصیت نقد شوندگی بازار به دلیل افت تقاضا در حال از دست رفتن قرارگرفته و یک فضای رکودی در بازار سرمایه در حال شکل‌گیری است.

 

معامله گران امروز حدود ۲۶۵ هزار معامله در بازار سهام (بورس و فرابورس) انجام دادند و مالکیت ۲ میلیارد و ۲۳۹ میلیون سهم و اوراق مالی دست‌به‌دست شد.

ارزش کل معاملات بازار سرمایه به بیش از ۵۴۳۱ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام هم ۱۴۰۹ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها با ادامه روند خروج پول از بازار بیش از ۵۲۸ میلیارد تومان پول را خارج کردند.

 

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با ۹۱۵۱ واحد کاهش به ارتفاع یک‌میلیون و ۲۴۰ هزار و ۷۵۹ واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز با ۹۳۶ واحد افت عدد ۴۳۶ هزار و ۱۷۷ واحد را ثبت کرد.

معامله گران در بورس تهران بیش از یک میلیارد و ۴۷۶ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب ۱۸۲ هزار نوبت و به ارزش ۱۶۲۱ میلیارد تومان معامله کردند.

نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، معدنی و صنعتی چادرملو، پالایشگاه اصفهان و معدنی و صنعتی گل گهر با بیشترین اثر منفی بیشترین نقش را در کاهش شاخص بورس داشتند.

 

شاخص کل فرابورس ایران نیز با ۷۲ واحد نزول به ۱۷ هزار و ۸۵۲ واحد رسید.

معامله گران در فرابورس ۷۶۳ میلیون سهم و اوراق مالی را با انجام ۸۳ هزار معامله و به ارزش ۳۸۱۰ میلیارد تومان دادوستد کردند.

نمادهای پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد، شیمی زاگرس، سرمایه‌گذاری صبا تأمین، شیمی مارون، فولاد هرمزگان جنوب و گروه توسعه مالی مهر آیندگان با بیشترین اثر منفی در قرمز شدن شاخص فرابورس نقش داشتند.

 

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1723234
ارسال نظر
نظرات