شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:01 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723269
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین:

تامین آب شرب آبیک از مهمترین پروژه‌های سال جاری است

تامین آب شرب آبیک از مهمترین پروژه‌های سال جاری است
علیرضا طباطبایی،مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت: تامین آب شرب شهرستان آبیک یکی از مهمترین پروژه‌های شرکت آب منطقه‌ای در سال جاری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ مدیرکل دفتر نظارت بر بهره برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به همراه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای و مدیرعامل شرکت آبفای استان قزوین ظهر امروز(شنبه) از روند اجرای تصفیه خانه و خط انتقال آب شرب از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان بازدید به عمل آوردند.

علیرضا طباطبایی مدیرکل دفتر نظارت بر بهره برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حاشیه این بازدید با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه اظهار کرد: داشتن برنامه زمانبندی برای اجرای پروژه از اولویت‌هایی است که با کمک آن می‌توانیم اطلاعات مناسبی از جمله میزان پیشرفت و زمان خاتمه پروژه را محاسبه کنیم.

وی افزود: شناسایی نقاط بحرانی پروژه و حل به موقع چالش‌ها نیز از دیگر مزایای داشتن برنامه زمانبندی است؛ همچنین با ارائه این اطلاعات به مسئولین و مدیران بالادستی می‌توانیم از حمایت‌ها و کمک‌های آنان جهت بهبود روند اجرا استفاده کنیم.

طباطبایی در ادامه با اشاره به پروژه آبرسانی به شهرستان آبیک عنوان کرد: طرح تصفیه خانه اضطراری همراه با اطلاعات تکمیلی کیفی آب باید هر چه سریع‌تر جهت بررسی و تصمیم گیری نهایی در اختیار شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قرار گیرد تا همزمان با پایان عملیات اجرایی خط انتقال امکان استفاده از این آب برای مردم شهرستان آبیک فراهم شود.


یدالله ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین نیز در این بازدید با اشاره به تاریخچه مطالعات انتقال آب شرب از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان و همچنین اهمیت تامین آب شرب شهرستان آبیک بیان کرد: انجام مطالعات این پروژه مهم و حیاتی استان در دهه ۸۰ به اتمام رسید ولی به دلیل عدم تخصیص ردیف اجرایی، کلنگ زنی این پروژه در سال ۹۶ با دستور ریاست جمهوری انجام شد.

وی افزود در ادامه به دلیل عدم تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز، پروژه از روند اجرایی مناسبی برخوردار نشد، لذا با هماهنگی‌های به عمل آمده مقرر شد با توجه به کیفیت پایین آب شرب شهرستان آبیک پیمانکار تمام توان و نیروی خود را صرف اجرای این بخش از پروژه کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین تصریح کرد: در همین راستا نیز با پیگیری‌های صورت گرفته قرارداد تامین و خرید لوله‌های خط انتقال به شهرستان آبیک به مبلغ ۱۶۰۰میلیارد ریال در سال گذشته منعقد و در حال حاضر نیز ۱۶۰شاخه لوله ۱۴۰۰ تولید و آماده انتقال به کارگاه است؛ همچنین پیش بینی می‌شود در صورت تامین و تزریق بموقع منابع مالی این پروژه تا تیرماه سال جاری به بهره برداری برسد.

ملکی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه خط انتقال آب شرب از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان عنوان کرد: پس از تهیه مدل‌های مالی مجدداً مناقصه انتخاب سرمایه گذار این پروژه در اواخر سال گذشته برگزار شد و اکنون نیز همکاران ما در حال بررسی اسناد مناقصه ارسال شده توسط سرمایه گذاران هستند و به زودی سرمایه گذاری این پروژه نیز مشخص خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین در پایان با اشاره به چالش‌ها و مشکلات اجرایی پروژه تصفیه خانه و خط انتقال گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده و مساعدت و همکاری مسئولین استانی در حال حاضر تنها مشکل اجرای پروژه منابع مالی است؛ چرا که عدم تزریق به موقع منابع مالی می‌تواند باعث توقف در روند تولید لوله و در نتیجه اجرای پروژه شود.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1723269
ارسال نظر
نظرات