شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 18:01 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723274
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

جلب اعتماد عمومی و مشارکت خیران مستلزم حفظ حقوق مردم است

جلب اعتماد عمومی و مشارکت خیران مستلزم حفظ حقوق مردم است
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: لازم است هر چه بیشتر اعتماد عمومی و اعتماد خیران را جلب کنیم تا با حفظ حقوق مردم خیران بیشتری پای کار خدمت به مردم بیایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز در دیدار مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین اظهار کرد: ماه رمضان، ماه پذیرایی خداست و خدا سفره تقوا و ایمان را در این ماه برای انسان تدارک دیده است و می‌باید تلاش کنیم تا از رزق معنوی این ماه بی‌بهره نشویم.

 وی تصریح کرد: آرامش و آسایش آدمی، ذکر و یاد خداست که در دنیا و آخرت دست ما را می‌گیرد و ما را از فشار قبر نجات می‌دهد. شهدایی چون شهید صیاد شیرازی با ذکر و یاد خدا در آن شرایط کاری که با توپ و تانک و گلوله سرو کار داشتند، آرامش معنوی داشتند و ما نیز می‌توانیم در عرصه‌های کاری خود به این معنا دست یابیم.
 
امام جمعه قزوین بیان کرد: سرباز رشید عرصه فرهنگ و هنر، شهید آوینی نیز دریایی از آرامش بود و آنقدر تقوا و ایمان در جان ایشان جای گرفته بود که کارها و سخنانش در عمق جان هر شنونده‌ای نفوذ می‌کرد و انسان را به آرامش می‌رساند.
  
نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: بسیاری از بزرگان علمی، نظامی و اقتصادی بخاطر پشت صحنه‌های معنوی توانستند در عرصه رسالتی خود، اثرگذار شوند و خدمات چشم‌گیری را به مردم و جامعه و اسلام ارائه کنند.
 
وی افزود: بسیاری از آن بزرگان، رزق خدمت به مردم و اثرگذاری کارهای خود را در نمازهای شب از خداوند دریافت می‌کردند و اگر بتوانیم از برکات نماز شب بهره‌مند شویم ما نیز می‌توانیم این خدمات چشم‌گیری را در عرصه‌های خدمتی خود ارائه کنیم.
 
عابدینی با بیان اینکه خدا فرمود به فقرا کمک کنید، عنوان کرد: وقتی شما خدمتی به مردم ارائه می‌کنید و خانه‌ای می‌سازید به گونه کار کنید که صاحبان آن احساس کنند که خداوند به یاد و فکر آنها بوده و خود را واسطه بین خدا و بندگان خدا بدانید تا کارها برکت پیدا کند و مردم در دریافت خدمات، احساس آرامش بیشتری داشته باشند.
 
 
امام جمعه قزوین تأکید کرد: به گونه‌ای خدمات را به مردم ارائه کنید که در حق کسی اجحاف نشود و اولویت‌ها رعایت و حق مردم ادا شود. برخی خودشان پیگیر حقشان هستند اما برخی در دریافت حقشان اصرار و سماجتی ندارند؛ خداوند سفارش آنها را به ما کرده و تأکید می‌کند باید حق آنها ادا شود و این موضوع در فضای کاری شما بسیار مهم و محوری است.
 
وی ادامه داد: خداوند فرموده امانت‌ها را به اهلش بسپارید و در ادامه فرموده به شما فرمان می‌دهم که امانت‌ها را به اهلش بسپارید و این فرمان الهی پیام حق را بسیار فوق‌العاده کرده است.
 
نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: اگر در این عرصه مهم خدمت‌رسانی به مردم درست عمل کنیم، خیران بسیاری آماده حضور در این عرصه هستند و لازم است هر چه بیشتر اعتماد عمومی و اعتماد خیران را جلب کنیم تا با حفظ حقوق مردم خیران بیشتری پای کار خدمت به مردم بیایند.
 
 
وی در پایان گفت: نادیده گرفتن حقوق مردم اعتماد عمومی را نابود می‌کند و لازم است همواره همه بخش‌های خود را توجیه کنیم تا سرمایه‌های عمومی را حفظ کنند و مانع آسیب رسیدن به آنها شوند.
 
گفتنی است؛ اصغر گونجی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین هم گزارشی از برنامه‌های انجام شده در این حوزه ارائه کرد.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1723274
ارسال نظر
نظرات