شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 20:21 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723316
رئیس اتحادیه قصابان استان یزد:

مسئولین به نابسامانی‌های بازار اهمیتی نمی‌دهند

مسئولین به نابسامانی‌های بازار اهمیتی نمی‌دهند
علی ملک ثابت گفت: زمانی که خشکسالی در کشور وجود دارد و نهاده های دامی نیز افزایش قیمت داشته و قاچاق دام هم وجود دارد نمیتوان انتظار داشت که قیمت گوشت افزایش نیابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، علی ملک ثابت در گفتگو با یزدرسا با بیان اینکه  آخرین قیمت گذاری مصوب سازمان صمت  برای گوشت گوسفند در ماه بهمن۹۹تعیین شده اظهار داشت:در آن زمان گوشت گوسفند توسط قصابان به قیمت کیلویی ۱۲۷هزارتومان خریداری و طبق نرخنامه مقرر بود به قیمت ۱۳۵هزارتومان به فروش می رساند اما در حال حاضر قصاب،گوشت گوسفند را به قیمت ۱۳۵هزارتومان خریداری میکند.

رئیس اتحادیه قصابان استان با بیان اینکه زمانی که قصاب گوشت را به قیمت۱۳۵هزارتومان خریداری میکند طبیعی است که نتواند به همان قیمت به فروشنده عرضه کند تصریح کرد: برای حل این مشکل واینکه هر قصابی ،گوشت را به قیمت متفاوتی عرضه نکند و نابسامانی قیمتی بازار مرتفع شود بارها با مسئولین مربوطه نامه نگاری کرده ایم اما آنها هیچ اعتنایی به این دعوتها نکردند.

وی ادامه داد: زمانی که خشکسالی در کشور وجود دارد و نهاده های دامی نیز افزایش قیمت داشته و قاچاق دام هم وجود دارد نمیتوان انتظار داشت که قیمت گوشت افزایش نیابد.

ملک ثابت با اشاره به اینکه اتحادیه بارها به مسئولین در مورد کمبود گوشت و افزایش قیمت هشدار داده بود اظهار داشت:با روند فعلی که در کشور وجود دارد باید آمادگی یک انفجار قیمتی در زمینه گوشت قرمز برای ماه تیر و مرداد را داشت زیرا در این زمان تقریبا دیگر گوسفندی در کشور وجود نخواهد داشت.

ملک ثابت رئیس اتحادیه قصابان استان در پایان تصریح کرد: با توجه به اینکه ۹۵درصد گوشت قرمز مصرفی استان یزد از استان های دیگر وارد میشود و قیمت این گوشت وارداتی افزایش شدید داشته باید مسئولین در زمینه نرخ گذاری جدید تصمیمات لازم را به عمل آورند تا نابسامانی قیمتی گوشت قرمز استان مرتفع شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1723316
ارسال نظر
نظرات