شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:37 منتشر شده در مورخ: 1400/01/22 شناسه خبر: 1723484
رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی:

اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم ضروری است/فرصت ۱۰ روزه برای مقابله با آفت مزارع

اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم ضروری است/فرصت ۱۰ روزه برای مقابله با آفت مزارع
آنجفی با اشاره به اینکه اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم ضروری است گفت: قیمت ۴ هزارتومانی گندم نشان از این دارد که کشاورزان رغبتی برای تحویل گندم به دولت نداشته باشند و باید در این خصوص تدبیر لازم صورت گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ مجید آنجفی رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی امروز در جلسه شورای حفاظت از منابع آب  استان گفت: در سال جاری بیش از ۴۵ هزار هکتار گندم آبی در استان داریم که به‌طور کامل محقق شده و کیفیت آن مطلوب است و در کشت دیمی تاکنون از نظر کیفی و کمی نگرانی وجود ندارد.

آنجفی اظهار کرد: نگرانی امسال در خصوص آفت مزارع است که برای مقابله با این آفت ۱۰ روز فرصت داریم که اقدامات خود را انجام دهیم و همه کارشناسان را بسیج کرده ایم که برای مقابله با این آفت اقدامات لازم را انجام دهند.

وی به کاهش بارش های در سال زراعی جاری اشاره کرد و افزود: اگر دو بارندگی ۱۰ میلی متری در روزهای آینده و اردیبهشت‌ماه داشته باشیم قطعاً تولید گندم امسال کمتر نخواهد شد و به این مسئله خوش بین هستیم.

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: نگرانی امروز کشاورزان قیمت خرید تضمینی گندم است که باید برای اصلاح قیمت اقدامات عاجل انجام دهیم چراکه هم اکنون قیمت جو و علوفه به مراتب بیشتر از قیمت گندم است که معمولاً قیمت علوفه و جو بیش از ۷ هزار تومان است و قیمت گندم ۴ هزار تومان است.

آنجفی بیان کرد: قیمت ۴ هزارتومانی گندم نشان از این دارد که کشاورزان رغبتی برای تحویل گندم به دولت نداشته باشند و باید در این خصوص تدبیر لازم صورت گیرد.

وی بیان کرد: با توجه به کمبود نهاده‌های دامی و مشکلات کشاورزان اصلاح قیمت گندم یک ضرورت است و قطعاً نگرانی در این خصوص وجود دارد.

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: امیدواریم با اصلاح قیمت گندم همان‌گونه که در تولید مشکلی نداریم در ارائه هم مشکلی نداشته باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1723484
ارسال نظر
نظرات