شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:09 منتشر شده در مورخ: 1400/01/22 شناسه خبر: 1723488
معاون قضائی رئیس‌کل دادگستری استان کردستان:

نجات ۲ قاتل از چوبه ‌دار پس ۲۱ سال در سقز

نجات ۲ قاتل از چوبه ‌دار پس ۲۱ سال در سقز
معاون قضائی رئیس‌کل دادگستری استان کردستان در امور شوراهای حل اختلاف گفت: با پیگیری و تلاش شوراهای حل اختلاف پس از ۲۱ سال، یک فقره پرونده قتل منجر به صلح و سازش و نجات ۲ قاتل از چوبه‌دار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهادر اسدی معاون قضائی رئیس‌کل دادگستری استان کردستان در امور شوراهای حل اختلاف در گفت‌وگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: در سال ۷۹ بر اثر نزاع دسته‌جمعی میان چند جوان سقزی، یک فقره قتل در این شهرستان اتفاق می‌افتد که پس از دستگیری قاتلین و طی مراحل دادرسی نهایتا رای قصاص آنها در دادگاه کیفری استان و در سال ۹۲ صادر شد.

وی افزود: نهایتا با ارجاع دادستان پرونده مذکور به شعبه ویژه شوراهای حل اختلاف شهرستان سقز جهت صلح و سازش ارجاع می‌شود که با تلاش‌های دلسوزانه اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم پرونده با اصلاح ذات البین مختومه شد.

اسدی اضافه کرد: با کمک خداوند متعال، این اولین پرونده قتل در سال‌جاری بود که با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف به صلح و سازش منجر شد و امیدواریم این امر خیر فتح‌بابی باشد که در سال جاری مجددا شاهد مواردی مشابه باشیم.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کردستان با بیان اینکه ورود ریش سفیدان و معتمدان به پرونده‌های صلح و سازش علاوه بر کاهش مراجعات مانع دعوا و اختلاف در سطح جامعه نیز می‌شوند، اظهار کرد: شوراهای حل اختلاف رسالت ارزشمندی را انجام می‌دهند و آن تقویت فرهنگ صلح و سازش و حفظ روحیه اخوت و برادری است که این اقدام در نزد خداوند متعال اجر فراوانی دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1723488
ارسال نظر
نظرات