شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:46 منتشر شده در مورخ: 1400/01/23 شناسه خبر: 1723722
بانوی هنرمند کرمانی مطرح کرد؛

مسئولان در بازدید از غرفه‌های نمایشگاه‌ها تنها وعده می‌دهند/ تابلوی سیمرغ؛ یک اثر هنری ارزآور برای کشور

مسئولان در بازدید از غرفه‌های نمایشگاه‌ها تنها وعده می‌دهند/ تابلوی سیمرغ؛ یک اثر هنری ارزآور برای کشور
مهدیه رضایی پور گفت: تابلو سیمرغ، کاری بسیار حجیم اما پردرآمد است که برای اولین بار در کرمان این کار را انجام می دهم و تمامی طرح سیمرغ با دست انجام می شود که اگر بتواند بازار فروشی در خارج از کشور پیدا کند می تواند ارز آوری خوبی داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، مهدیه رضایی پور متولد ۱۳۵۸، دارای دو فرزند و ساکن شهر کرمان است او هنرمند است و به گفته خودش چون سرپرست خانواده است و برای تامین مخارج زندگی اش نیاز به کار و درآمد داشته است خودجوش به هنر روی آورده و حدود ۲۰ سال در عرصه هنر فعالیت می کند و در حال حاضر هم دارای یک کارگاه کوچک با درآمد بسیار بالا است که ۴ نفر زن سرپرست خانوار را نیز مشغول به کار کرده است.

اولین مجسمه ساز احجام چوبی در کرمان 

رضایی پور همچنین اولین مجسمه ساز احجام چوبی در کرمان است.

وی در گفتگو با راه آرمان اظهار کرد: چون به هنر علاقه وافری داشتم به این سمت روی آوردم و مجسمه سازی احجام چوبی را در تهران آموزش دیدم  و سپس اولین مجسمه را در کرمان کار کردم.

رزین هم اکنون در بورس جهانی قرار دارد

این هنرمند افزود: پس از آن سعی کردم هنرهای جدیدتری از جمله رزین را ارائه کنم که در حال حاضر این هنر در بورس جهانی قرار دارد.

رضایی پور با اشاره به دیگر دست سازه های خود تصریح کرد: تابلوهای خاص مسی با تصاویری از شهید حاج قاسم سلیمانی که طرفدار خاص خود را دارد نیز بعد از شهادت سردار دلها در دستور کار ما قرار گرفت و سفارشاتی در کرمان و دیگر استانها دریافت کردیم.

دریافت مجوز تنها راه توسعه کارگاه 

این کارآفرین هنرمند  جامع هدف خود را زنان سرپرست خانوار، زنان بدسرپرست و علی الخصوص کسانی که دوستدار هنر باشند عنوان کرد و افزود: در صورت دریافت مجوز می توانم در این اوضاع کرونایی از طریق فضای مجازی این تولیدات را به کلیه علاقمندان علی الخصوص زنان سرپرست خانوار آموزش دهم تا بتوانند به راحتی در منزل این کار را انجام داده و برای خود درآمدزایی داشته باشند.

رضایی پور بیان کرد: متاسفانه تاکنون حمایت نهاد و یا سازمانی را نداشته ایم و تنها یکی از خیران کرمانی حامی من بود که به محض مشاهده این هنر  از من حمایت کرد و من توانستم این هنر ارزشمند را به عرضه نمایش بگذارم تا دیده شوم.

وی خاطرنشان کرد: البته اگر حمایت نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی را داشته باشم می توانم این هنر را به سایر شهرها و استان ها نیز انتقال داده و همچنین در این زمینه کارگاه را توسعه داده و نیروهای بیشتری از جمله مددجویان را مشغول به کار کنم.

پتانسیل ارز آوری این هنر در کشور/ مسئولان کشوری برای حمایت فقط شعار می دهند

این کارآفرین نمونه ادامه داد: اگر به این هنر بها داده شود می تواند ارزآوری خوبی داشته باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی براینکه در ۱۷ اسفند سال ۹۹ جشن توانمندسازی ۵ هزار مددجوی کمیته امداد که در مصلای امام علی (ع) شهر کرمان برگزار شد و  رئیس کمیته امداد کشور ضمن بازدید از غرفه شما  قول مساعدت و تسهیلات را داد آیا ترتیب اثری در این زمینه داده شد یا نه؟ اذعان کرد: متاسفانه هیچ خبری از طرف دفتر وی نشد و اکثر مسئولان فقط ضمن بازدید برای دلخوشی ما قول هایی می دهند اما ترتیب اثر نمی دهند.

رضایی پور افزود: من به دنبال این هستم تا بتوانم برای ارتقا کارم از کمیته امداد وامی دریافت کنم اما همچنان در روال اداری مسکوت مانده است.

وی در پاسخ به این سوال که برای تولیدات آیا بازار فروشی هم دارید؟ گفت: یکی دو شرکت بعد از بازدید از طرح ها به ما قول دادند که بازاری در کشور آلمان و امارات پیدا کنند، اما اینها همه در حد یک حرف باقی مانده است.

این خانم هنرمند اذعان کرد: چون من  سرپرست خانوار هستم بازاری برای فروش کارهایم نمی شناسم البته کسانی که از تولیدات ما بازدید می کنند قول هایی می دهند اما متاسفانه هنوز هیچکدام عملیاتی نشده است.

شاهکار ۱۰ میلیونی

یکی از کارهای با ارزش این هنرمند کرمانی تابلوی سیمرغ با مس است که به قول خودش این کار در طول سه هفته با اعتبار ۳ میلیون تومان کار طول می کشد اما به قیمت ۱۰ میلیون تومان به فروش می رود و از این تابلو تاکنون سه عدد به یک مشتری در آمریکا و یک تابلو در تهران و یک تابلو در مشهد فروخته شده است.

 رضایی پور در رابطه با این تابلو بیان کرد: این تابلو تلفیقی از ۴ الی ۵ هنر است و تنها از مس تشکیل نشده است به این شکل که نوک، تاج و پاهای سیمرغ به صورت احجام چوبی کار می شود و زیرکار مجسمه سازی است و کارهای زیادی روی طرح زمینه انجام می شود تا طرح مسی که برای سیمرغ بکار می رود سیاه و یا اکسیده نشود بالاخره اینکه برای خلق این هنر پرزحمت کارهای زیادی انجام می شود تا تابلوی بسیار زیبا و جذاب تولید شود.

وی خاطرنشان کرد: این تابلو به صورت سه بعدی است که می توان آن را روی آینه، چوب و رزین کار کرد و در کل بستگی به سلیقه مشتری دارد تا متریال مورد نظر او چه باشد.

تابلو سیمرغ طرحی نو با درآمدزایی بالا

این کارآفرین هنرمند تصریح کرد: تابلو سیمرغ، کاری بسیار حجیم اما پردرآمد است و تمامی طرح سیمرغ با دست انجام می شود.

رضایی پور به سایر فعالیت های هنری اشاره کرد و گفت: رزین، چوب و رزین، چوب و مس، رزین و مس، قلم زنی، میناکاری، فیروزه کوبی و در کل ۱۱ کار هنری در کارگاه انجام می شود.

وی عنوان کرد: هر چه قدرت فروش بیشتر شود در مقابل درآمد کارگاه نیز افزایش پیدا می کند، به طور مثال در دو ساعت کار ۴ میلیون درآمد داریم که ۲ میلیون آن سود محسوب می شود.

این هنرمند در را بطه با کار رزین افزود: سفارشات رزین حداقل باید ۱۰ روز فرصت داشته باشیم تا بتوانیم کارخوب ارائه کنیم.

این کارآفرین هنرمند ضمن درخواست حمایت دولتی و غیردولتی ابراز کرد: کاش کلیه سازمان و دستگاه های دولتی در همایش و گردهمایی ها خود برای تقدیر و تشکر و اهدا جوایز از تابلوهای ارزشمندی چون سیمرغ، رزین و تابلوهای شهید حاج قاسم سلیمانی استفاده می کردند که در این زمینه می توانست در شرایط کنونی بازار فروش خوبی برای ما ایجاد کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1723722
ارسال نظر
نظرات