شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:36 منتشر شده در مورخ: 1400/01/23 شناسه خبر: 1723776
وقتی کامکار خود را تافته جدا بافته می‌داند؛

از توهم خودبزرگ بینی سلبریتی‌ها تا تهمت هواپیماربایی به کُردها!

از توهم خودبزرگ بینی سلبریتی‌ها تا تهمت هواپیماربایی به کُردها!
طی چند روز اخیر بیژن کامکار از فعالان عرصه موسیقی کشور مصاحبه‌ای با شبکه سعودی صهیونیستی ایران اینترنشنال داشته و در سخنانی به مردم کردستان و به ویژه شهر سنندج اهانت‌هایی کرده است که با موضع‌گیری اصحاب فرهنگ و هنر مواجه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، چند صباحی است که تعدادی از سلبریتی ها برای جذب فالور در فضای مجازی و ایجاد فرصت برای کسب سود در کشورهای مختلف دنیا اقدام به مصاحبه‌های فله‌ای با رسانه‌های خارجی و حتی معاند می‌کنند و متأسفانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با سکوت خود و عدم برخورد یا تذکر قاطع، به این افراد چراغ سبز نشان می‌دهد.

در جدیدترین اقدام در این خصوص بیژن کامکار از اعضای گروه موسیقی کامکارها چهار روز پیش اقدام به مصاحبه‌ای با شبکه سعودی صهیونیستی ایران اینترنشنال کرده و در این مصاحبه با موضع گیری علیه فرهنگ عمومی مردم کردستان به ویژه سنندج سعی کرده که خانواده خودش را تافته جدابافته و فراتر از مردم این خطه معرفی کند.

کامکار در این مصاحبه جهت دار با تخریب فعالان عرصه موسیقی و اساتید به نام این دیار در اقدامی نابخردانه برای اثبات سخنان خود در یک تهمت آشکار اعلام می دارد «یک روزی چند نفر کرد اقدام به هواپیماربایی کرده و مأموران برای اینکه آنان را تسلیم کنند اقدام به پخش موسیقی کردی نموده و سپس آن ها با رقص از هواپیما بیرون می آیند و دستگیر می‌شوند» این مثال آقای سلبریتی با واکنش گسترده فعالان فرهنگی، اجتماعی و هنری کردستان مواجه شده است. چرا که تاکنون در هیچ نقطه‌ای از دنیا چنین اتفاقی نیفتاده و این سخنان تهمتی آشکار علیه مردم کردستان محسوب می‌شود.

همچنین بیژن کامکار در ادامه سخنان خود مردم کردستان به ویژه سنندج را افرادی بی فرهنگ و مخالف هرگونه پیشرفت در حوزه هنر از جمله موسیقی معرفی می‌کند و این درحالی است که کردستان در قرون متمادی مأمن موسیقی خانقایی بوده و مردم این دیار با غنای فرهنگی خویش حتی موسیقی را به داخل مساجد برده و با استفاده از ساز دف به مدح و ثنای رسول الله(ص) و اهل بیت(ع) پرداخته اند.

در ادامه این مطلب بخشی از اظهار نظرها و موضع گیری های فعالان فرهنگی و هنری کردستان در خصوص مصاحبه جنجالی بیژن کامکار با رسانه معاند سعودی صهیونیستی را خواهیم آورد.

مصاحبه با رسانه های معاند افتخار نیست!

حسینی نعمتیان از فعالان فرهنگی و هنری کردستان در سخنانی که به صورت گسترده در فضای مجازی استان منتشر شده است آورده است: چهارشنبه شب ساعت بیست و سه درتلویزیون اینتر ناشنال سخنانی از بیژن کامکار شنیدم که دل هر شهروند سنندجی را به درد می آورد.

این موزسیون سنندجی که از خانواده کامکارها و فرزند زنده یاد استاد حسن کامکار است به مواردی در باره سنندجی ها اشاره کرد که خلاف واقعیت است.

گویا بیژن کامکار سایر اساتید و اهالی موسیقی نامدار و پر آوازه سنندجی را که نقش مهمی در موسیقی سنندج'' شهر خلاق موسیقی '' دارند به باد فراموشی گرفته و آنها را نادیده گرفته و تنها خود و خانواده اش را سردمدارموسیقی سنندج می داند.

اساتیدی که سالیان با فن موسیقی آشنا و شهرت آنان نه در کنسرت ها ،بلکه در نزد خداوندان موسیقی ایران جایگاه معتبری داشته و همچنین درنزد سنندجی های فهیم و دانا محترم شمرده می شدند.

زنده یاد سید علی اصغر کردستانی که استادی مسلم با صدائی الهی ومنحصر بفرد و مورد احترام و تائید بزرگان موسیقی ایران از جمله زنده یاد شجریان بود و اساتید دیگری چون استاد مظهرخالقی با صدایی لطیف و مخملی و استاد علاالدین بابا شهابی نوه سید علی اصغر کردستانی و استاد توانا و مسلط به زبان کردی ناصر رزازی  و بسیار اساتید دیگری چون زنده یاد استاد نیرومند ، استاد بروخیم . استاد گریشا ،استاد نوبری ، استاد عندلیبی ، استاد نوروزی ، استاد حسین و حسن یوسف زمانی از آهنگ سازان خبره و خیلی دیگر از اساتید که حافظه ام یاری نمی دهد همه و همه نام سنندج را در ایران و جهان پرآوازه نموده اند.

بهتر بود بیژن کامکار کمی تواضع به خرج داده و فقط نوک دماغ خود را نبیند و نگاهش را گسترش داده و سایر زحمتکشان موسیقی سنندج را ارج بگذارد و اهانت نا سزاواری که به سنندجی ها نمود را پس گرفته و عذر خواهی وحلالیت بطلبد.

بیژن کامکار در سخنانش اظهار داشت که سنندجیها به چشم '' خل و چل و دزد '' به پدرم نگاه کرده و بسویش سنگ پرتاب می کردند.

وی همچنین در سخنانی با این شبکه معاند گفت که «پدرم سه عدد ویولن داشت یک عدد در بیسیم مقابل اداره رادیو، یک عدد در منزل و یک عدد را در فلان جا قرار داده بود،چون جرات نمی کرد ویولن به دست داشته باشد برای اینکه سنندجی ها آنرا می شکستند» و ضمنا در نهایت خود پسندی گفت سنندجیها حالا به من افتخار می کنند.

البته من خود به اقتضای اینکه سن و سالی دارم و اغلب رفت وآمدم در خیابان (پهلوی) طالقانی فعلی بود و منزل استاد حسن کامکار در اینجا قرار داشت بارها استاد حسن را ویولن به دست دیده ام !!!

باید گفت؛ حاصل سخنان این فعال موسیقی چیزی جزخود خواهی، غرور منفی،بی سوادی و سود بردن از تاختن به قوم و اهالی زاد گاه برای خود و گروه کامکارها نبود و امیدواریم این حوادث دیگر تکرار نشود.

تخریب هموطنان برای خوشحالی دشمنان کار بزرگی نیست

فرزاد عندلیبی از اساتید حوزه موسیقی سنندج و از خاندان صاحب سبک موسیقی کردستان که در شهر سنندج اقدام به آموزش ساز عرفانی دف می کند و تألیفاتی هم در این زمینه داشته است در گفت و گو با خبرنگار کردتودی اظهار کرد: بسیار متأسفیم که تعدادی از سلبریتی ها برای کسب فالور و یا هموار کردن فعالیت های شخصی خود از وجهه فرهنگی مردم مایه می گذارند.

وی افزود: اظهارات بیژن کامکار دل فعالان عرصه موسیقی در کردستان را به درد آورد و می توان گفت این اظهارات توهینی آشکار به مردم هنردوست و فرهنگ پرور کردستان است.

عندلیبی خاطرنشان کرد: آقای کامکار به جای این اظهارات سخیف و تهمت های ناروا به مردم زادگاهش بهتر است با اعضای خانواده اش ساعاتی خلوت کند و ببیند که برای مردمان دیارش چه کاری کرده است و تاکنون چند نفر از جوانان این دیار را در عرصه موسیقی آموزش داده است؟ و تاکنون چند کارگاه آموزشی در سنندج دایر کرده اند؟

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1723776
ارسال نظر
نظرات