شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:54 منتشر شده در مورخ: 1400/01/23 شناسه خبر: 1723821
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان مطرح کرد؛

اجرای طرح «محله همدل» در ماه رمضان/ برگزاری کرسی تلاوت قرآن در گلزار شهدا کرمان بدون حضور مستمع

اجرای طرح «محله همدل» در ماه رمضان/ برگزاری کرسی تلاوت قرآن در گلزار شهدا کرمان بدون حضور مستمع
غلامحسین حقانی گفت: کرسی تلاوت قرآن را در محل گلزار شهدا کرمان بدون حضور مستمع خواهیم داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین حقانی در گفتگو با راه آرمان؛ در خصوص برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی در ایام ماه رمضان با توجه به وضعیت قرمز اکثر نقاط استان گفت: سازمان، هیئت ها و مساجد همان گونه که تاکنون با ستاد کرونا همواره همدل و همراه بوده اند؛ در این شرایط نیز نگاه همدلی و هم فکری را دارند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه هیچ مسجدی در وضعیت پیش آمده تعطیل نمی شود و تنها تعریف کار مسجد تغییر پیدا می کند، عنوان کرد: ممکن است اجتماعات و نماز جماعت را نداشته باشیم؛ اما مساجد درگیر فعالیت اجتماعی خواهند بود؛ به عنوان مثال محل اجرای طرح شهید سلیمانی در مساجد است.

وی ادامه داد: از جمله فعالیت هایی که قرار است در ماه رمضان انجام شود، طرح «محله همدل» است که این طرح بر این اساس است که چنانچه مسجد، مکان فرهنگی و هیئتی با استفاده از بهترین طرح بتواند مشکل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و .. از محله را برطرف کند، برای آن محله در پایان ماه رمضان مبلغ ۱۰۰ میلیون جهت رفع مشکلات در نظر خواهیم گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کرسی های تلاوت قرآن و مناجات خوانی در بستر فضای مجازی برگزار می شود، افزود: در شرایط شیوع کرونا اقتضائات مساجد و محلات متفاوت می شود و فضای مجازی در این بخش بسیار فعال هستند.

حجت الاسلام و المسلمین حقانی با بیان اینکه برگزاری مناجات خوانی های خانگی در ایام ماه مبارک رمضان با حضور اعضای خانواده همچون ماه محرم را خواهیم داشت، ابراز کرد: طلبه ها، منبر، وعظ و تجمع نخواهد داشت؛ اما تبلیغ چهره به چهره و حضور در روستاها برای گفتگو با اهالی روستا انجام خواهد شد.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان در پایان خاطر نشان کرد: کرسی تلاوت قرآن را در محل گلزار شهدا بدون حضور مستمع خواهیم داشت و همچنین کرسی تلاوت دیگری نیز با همکاری سازمان صدا و سیما مرکز کرمان جهت پخش از شبکه کرمان انجام می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1723821
ارسال نظر
نظرات