شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:24 منتشر شده در مورخ: 1400/01/23 شناسه خبر: 1723851
رئیس ستاد انتخابات استان یزد خبر داد

احراز صلاحیت ۹۶ درصد داوطلبان عضویت در شوراهای شهر استان یزد

احراز صلاحیت ۹۶ درصد داوطلبان عضویت در شوراهای شهر استان یزد
ترحمی گفت: از مجموع ۸۱۵ داوطب عضویت در شوراهای شهر در استان یزد ۳۲ نفر معادل ۴ درصد از آنها از سوی هیئت‌های اجرایی احراز صلاحیت نشدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، احمد ترحمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با تشریح و جمع بندی ثبت نام کنندگان ششمین دوره شوراهای شهر و روستا در استان یزد گفت: در مجموع برای عضویت در شوراهای شهر در استان یزد، ۸۱۵ داوطلب ثبت نام کردند که ۸۷ درصد را آقایان و ۱۳ درصد آنها را بانوان تشکیل می‌دهند.

 
وی ادامه داد: در دوره ششم شوراهای شهر در استان یزد نسبت به دوره قبل، سه شهر بخ، مجومرد و خرانق به شهرهای واجد شرایط برگزاری انتخابات در استان اضافه شد و تعداد شهرهای استان به ۲۴ شهر رسیده بیشترین ثبت نامی‌ها برای این دوره مربوط به شهر یزد با ۳۴۴ نفر بوده است.
 
رئیس ستاد انتخابات استان یزد با بیان اینکه ۱۳ درصد از ثبت نام کنندگان شوراهای شهر در استان یزد سابقه نمایندگی در ادوار گذشته شوراها را دارند، افزود: از مجموع ۸۱۵ داوطب عضویت در شوراهای شهر در استان یزد ۳۲ نفر معادل ۴ درصد از آنها از سوی هیئت‌های اجرایی احراز صلاحیت نشدند.
 
وی با اشاره به شروع روند ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای روستا در استان یزد از ۱۶ فروردین ماه گفت: از ۲۲ بخش در سطح استان، تا پایان مهلت قانونی ثبت نام، سه هزار و ۲۷۶ نفر در استان یزد داوطلب عضویت در شوراهای روستا بودند که بیشترین ثبت نام مربوط به روستاهای تفت با ۹۸۲ نفر بوده است.
 
ترحمی افزود: در استان یزد ۳۹۷ روستای واجد شرایط برگزاری انتخابات در ۲۲ بخش وجود دارد وجود دارد که ۲۳ شورای اسلامی روستا  پنج نفره و ۳۷۴ شورای روستا، ‌شورای سه نفره هستند.
 
وی ادامه داد: از مجموع سه هزار و ۲۷۶ داوطلب عضویت در شوراهای روستا در سطح استان، دو هزار و ۸۳۹ نفر معادل ۹۰ درصد آقایان و ۳۱۷ نفر معادل ۱۰ درصد بانوان هستند و ۱۹ درصد از ثبت نام کنندگان سابقه عضویت در دوره‌های قبلی شوراهای روستا دارند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ‌یزد با تشریح پراکندگی شغلی داوطلبان عضویت در شوراهای روستا در استان یزد گفت: سطح تحصیلات ثبت نام کنندگان نیز در دوره ششم شوراهای روستا در استان، بالاتر از دوره‌های گذشته است و شامل ۱۰ نفر با مدرک دکترا، ۱۶۰ نفر با مدرک فوق لیسانس، ۵۷۱ نفر با مدرک لیسانس، ۲۱۱ نفر با مدرک فوق دیپلم، ۱۶۰ نفر با مدرک دیپلم و ۲۳ نفر با مدرک حوزوی است.
 
ترحمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان یزد گفت: متاسفانه اکثر شهرهای استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و آمار بستری‌ها بسیار افزایش یافته و جلسات فوق العاده و اضطراری در استان به همین منظور با حضور مسئولین ذیربط و بخش‌های بهداشت، درمان و علوم پزشکی برگزار شده است.
 
وی ادامه داد: اقداماتی که در خصوص وضعیت کرونایی استان انجام می‌شود در چهار حوزه اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی، پیشگیری، ردگیری و قرنطینه بیماران مبتلا و درمان و بستری مبتلایان است  و در حوزه بستری و درمان آماده باش اعلام شده است و از هفته گذشته تمام عمل‌های جراحی غیر ضروری در کلیه بیمارستان‌های استان لغو شده تا تخت‌های بیشتری برای بستری بیماران کرونایی در دسترس باشد.
 
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان یزد تصریح کرد: بیمارستان‌ها در حال آماده سازی برای بستری بیماران بیشتری است چرا که پیش بینی می‌شود شرایط سخت تری را در این زمینه در هفته آینده و هفته بعد از آن خواهیم داشت و مراکز ۱۶ ساعته تست کرونا در استان نیز به تست‌های سریع تجهیز شده‌اند.
 
ترحمی با اشاره با بازدیدی که از هفته گذشته از روند آماده سازی بیمارستان بحران استان انجام گرفته است، ادامه داد: قرار بود مهرماه این بیمارستان که در محل قدیمی بیمارستان فرخی وجود دارد آماده شود اما نیاز به بازسازی و مقاوم سازی داشت و کار مقاوم سازی و ساختمان سازی این بیمارستان تا اواخر اردیبهست ماه به اتمام می‌رسد و هفته اخر اردیبهشت و یا اوایل خردادماه کار تجهیز این بیمارستان انجام می‌شود.
 
وی با اشاره به محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های اعمال شده از سوی ستاد مقابله با کرونا در استان مطابق با شرایط و وضعیت کرونا در شهرهای مختلف گفت: متاسفانه درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان طبق آخرین برآورد در هفته گذشته به ۵۳ درصد کاهش یافته است و همه محدودیت‌های اعمال شده در استان، با هدف جلوگیری از تجمعات و کاهش شیوع کرونا در استان است.
 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1723851
ارسال نظر
نظرات