شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:32 منتشر شده در مورخ: 1400/01/23 شناسه خبر: 1723876
به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا؛

بیش از ۷۰۰ مسافر در مرز ماهیرود غربالگری شدند

بیش از ۷۰۰ مسافر در مرز ماهیرود غربالگری شدند
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: ۷۰۴ مسافر در ورودی مرز ماهیرود توسط امدادگران جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی غربالگری شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، محمدرضا رضایی مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در حاشیه بازدید از پایگاه موقت سلامت مستقر در پایایانه مرزی ماهیرود از کنترل و پایش ۷۰۴ مسافر ورودی در مرز ماهیرود توسط امدادگران جمعیت هلال احمر استان خبر داد و گفت: غربالگری مسافران ورودی از این مرز تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ادامه دارد.  

وی با بیان این‌که در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا طرح غربالگری کرونا و تب سنجی در این مرز انجام می شود، افزود: این طرح از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته آغاز و تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان این‌که تاکنون بیش از ۷۰۰ مسافر ورودی مورد پایش و کنترل قرار گرفتند، گفت: در همین مدت ۲۷۷ مورد تست فوری و ۱۳ مورد تست PCR توسط امدادگران انجام شده است.

رضایی عنوان کرد: از مجموع افراد کنترل شده تعداد ۲۳ مورد مشکوک بوده اما خوشبختانه هیچ مورد مثبتی تاکنون به ثبت نرسیده است.

وی با بیان این‌که تاکنون در مجموع ۳۸۰ مورد اقلام بهداشتی بین مسافران در مرز توزیع شده، اظهار کرد: آموزش‌هایی در راستای قطع چرخه انتقال ویروس کرونا از دیگر خدمات ارائه شده به مسافران ورودی در این پایانه مرزی بوده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1723876
ارسال نظر
نظرات