شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:55 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724020
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از خودروسازان در گفتگو با دیارآفتاب؛

هر کسی نمی تواند درباره افزایش قیمت خودرو نظر بدهد/ افزایش دوباره قیمت خودرو منطقی نیست

هر کسی نمی تواند درباره افزایش قیمت خودرو نظر بدهد/ افزایش دوباره قیمت خودرو منطقی نیست
کریمی رئیس هیئت تحقیق و تفحص از خودروسازان، گفت: مرجع قانونی افزایش قیمت مشخص است و هر کسی نمی تواند در رابطه با قیمت خودرو نظر بدهد. قیمت تمام شده خودرو مشخص است و قاعدتا با توجه به شوک قیمتی که از سال ۹۷ به خودرو وارد شده به نظر می رسد افزایش جدید منطقی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم و رئیس هیئت تحقیق و تفحص از خودروسازان در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص اقدامات این هیئت، گفت: تا به حال مکاتباتی با دستگاه ها و شرکت های مختلف صورت گرفته تا اطلاعات مورد نیاز جمع آوری شود و پس از آن بررسی ها را آغاز کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود چندین مرتبه تحقیق و تفحص از خودروسازان در دوره های قبلی مجلس، نتیجه ملموسی برای عموم مردم نداشته است و آیا تضمینی وجود دارد تا در این مرحله از تحقیق و تفحص شاهد نتیجه قابل قبولی باشیم، گفت: باید ببینیم که هدف از تحقیق و تفحص چه بوده و محورهایی که در آن موضوع مورد تحقیق قرار گرفته چه چیزهایی است. البته در هر مرتبه، نتیجه تحقیق و تفحص از طریق تریبون رسمی مجلس قرائت شده و به اطلاع عموم می رسد.

کریمی ادامه داد: منتهی در تحقیق و تفحص ها اگر تخلف هایی با قانون احراز شود، هیئت مربوطه می تواند پیشنهاداتی را در انتهای گزارش خود ارائه کند. این پیشنهادات می تواند شامل اصلاح قوانین و مقررات موجود و یا معرفی متخلفین به مراجع قضایی برای پیگیری باشد.

وی در واکنش به اظهار نظر اخیر رئیس شورای رقابت در خصوص افزایش قیمت خودرو ها در بهار سال جاری، گفت: نمی دانم چرا چنین مطلبی مطرح شده و فردی که این صحبت را کرده باید خودش پاسخ بدهد.

کریمی با بیان اینکه افزایش قیمت نمی تواند بدون دلیل صورت بگیرد، تاکید کرد: مرجع قانونی افزایش قیمت مشخص است و هر کسی نمی تواند در رابطه با قیمت خودرو نظر بدهد و به تبع هر زمانی چنین پیشنهادی مطرح می شود باید دلایل و مستندات آن روشن باشد. قیمت تمام شده خودرو مشخص است و قاعدتا با توجه به شوک قیمتی که از سال ۹۷ به خودرو وارد شده به نظر می رسد افزایش جدید منطقی نیست. منتهی اگر پیشنهادی هم باشد باید در چارچوب قانونی خود مطرح شود و دلایل و مستندات متقن، کافی و محکمی برای آن وجود داشته باشد.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از خودروسازان با بیان اینکه یکی از محورهای تحقیق وتفحص بررسی قیمت خودرو و چگونگی قیمت گذاری است، گفت: در این تحقیق و تفحص نحوه قیمت گذاری خودرو ها و اینکه آیا قیمت های اعلامی متناسب با کیفیت خودرو هست یا خیر بررسی می شود.

کریمی با بیان اینکه دوره تحقیق و تفحص معمولا ۶ماهه است، گفت: البته با توجه به تداخل آن با بودجه سال ۱۴۰۰ که دستور کار اصلی مجلس بود، عملا تا عید نوروز اقدام خاصی در این راستا صورت نگرفته است و به نظر می رسد به نتیجه رسیدن این تحقیق و تفحص تا اواسط سال جاری به طول بینجامد.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1724020
ارسال نظر
نظرات