شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:21 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724041
متخصص ویروس شناسی مطرح کرد

سهم ناچیز انتقال ویروس کرونا از سطوح/ واکسن‌های موجود، مقاوم در برابر گونه‌های جدید کرونا

سهم ناچیز انتقال ویروس کرونا از سطوح/ واکسن‌های موجود، مقاوم در برابر گونه‌های جدید کرونا
آستانی گفت: بر طبق نظر بهداشت جهانی ویروس کرونا بیشتر از طریق ذرات تنفسی در هوا منتقل می‌شود و لذا استفاده از ماسک و رعایت فاصله مخصوصا در محیط‌های بسته مهم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اکرم آستانی دکترای ویروس شناسی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در خصوص انتقال ویروس کرونا از طریق سطوح گفت: نقش انتقال بیماری کرونا از طریق سطوح و غذا تایید نشده و احتمال انتقال ویروس از این طریق ناچیز است و در ضمن تمیز کردن سطوح با شوینده مثل صابون کافی است و نیاز به استفاده از الکل نیست و در مورد دستها نیز شستن با آب کافی است.

وی ادامه داد: بر طبق نظر بهداشت جهانی ویروس کرونا بیشتر از طریق ذرات تنفسی در هوا منتقل می‌شود و لذا استفاده از ماسک و رعایت فاصله مخصوصا در محیط‌های بسته مهم است.

عضو هیئت علمی ویروس شناس گروه میکروب شناسی دانشگاه علوم پزشکی یزد عنوان کرد: کرونای انگلیسی که با نام واریانت انگلیسی نیز شناخته می‌شود باعث انتقال سریعتر ویروس و انتقال راحتتر آن به افراد می‌‎شود که متعاقب آن بیماری بیشتر و مرگ و میر بیشتر نسبت به واریانت‌های قبلی را به دنبال دارد.

آستانی افزود: تست‌های آزمایشگاهی موجود مانند PCR فرد مبتلا به این واریانت(کرونای انگلیسی) را تشخیص می‌دهند فقط نوع آن باید با کیت‌های خاص یا روش‌های خاص مشخص شود.

وی تصریح کرد: نکته‌ای که در مورد واکسن‌های موجود مهم می‌باشد این است که که آنتی بادی‌هایی که بر اثر واکسن‌های موجود ایجاد می‌شود قابلیت ایمنی در برابر واریانت و گونه‌های جدید ویروس کرونا را دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1724041
ارسال نظر
نظرات