شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:38 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724055
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان:

محدودیت تردد مسافران در مرز باشماق تا آخر فروردین تمدید شد/ برای رانندگان ترانزیت عراقی برگه موقت تردد صادر نمی‌شود

محدودیت تردد مسافران در مرز باشماق تا آخر فروردین تمدید شد/ برای رانندگان ترانزیت عراقی برگه موقت تردد صادر نمی‌شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: محدودیت تردد مسافران از مرز رسمی باشماق مریوان تا ۳۱ فروردین تمدید شده و اجازه تردد مسافران بدون مجوز از این مرز داده نخواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، محمدابراهیم زارعی اظهار کرد: مرز باشماق مریوان از ۶ اسفند سال گذشته در پی افزایش بسیار زیاد ورود مسافر با توجه به بسته شدن چند مرز رسمی کشور به روی مسافران عراقی، با هدف جلوگیری از ورود ویروس جهش یافته به استان، بسته شده است.

وی افزود: محدودیت تردد از این مرز در فواصل زمانی ۲ هفته‌ای، انجام گرفت تا در صورت بهبود شرایط شیوع کرونا بازگشایی شود که این امر تاکنون اتفاق نیفتاده است و به همین دلیل تا پایان فروردین همچنان بسته خواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با اشاره به اینکه این محدودیت تنها برای مسافران است، ادامه داد: برای رانندگان ترانزیت عراقی هم برگه موقت تردد صادر نمی‌شود و آنها اجازه ورود به داخل شهرهای استان را ندارند.

زارعی به وضعیت استان در زمینه کرونا هم اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر ۶ شهرستان سنندج، سقز، قروه، بانه، دیواندره، بیجار در وضعیت قرمز و کامیاران، دهگلان و مریوان در وضعیت نارنجی و شهرستان سروآباد نیز در وضعیت زرد به سر می‌برد.

وی بیان کرد: فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، 3 و 4 در شهرستانهای نارنجی و قرمز کردستان با محدودیت همراه شده و متصدیان واحدهای صنفی ملزم به رعایت مصوبه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: در شهرستان‌های قرمز یعنی سنندج، سقز، بانه، بیجار، دیواندره، و کامیاران فقط مشاغل گروه یک و ضروری مجاز به فعالیت هستند که شامل مراکز زیرساختی، اداره‌ها و مراکز نظامی، داروخانه‌ها، مراکز درمانی و بهداشتی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار، سوپر مارکت‌ها، میوه فروشی‌ها، کارخانه های تولیدی، حمل و نقل عمومی، خدمات سالمندان، خدمات ارتباط الکترونیک، چاپخانه‌ها، رسانه‌ها، خشکشویی و آرامستان‌هاست.

زارعی اظهار کرد: در شهرستان های نارنجی شامل دهگلان و مریوان مشاغل گروه های یک و ۲ اجازه فعالیت دارند و گروه‌های سه و چهار با محدودیت مواجه است.

وی هر مرحله از کرونا را مشمول دستورالعمل خاصی اعلام کرد و افزود: وقتی شهری نارنجی و قرمز می‌شود بیش از بیماریابی، اعمال محدودیت‌های شدید برای کاهش گردش ویروس لازم است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان یادآور شد: این محدودیت ها بر اساس مصوبه ها و دستورهای ستاد مقابله با کرونا اعمال می شود و با توجه به وضعیت استان، گروه های شغلی سه و چهار در شهرهای نارنجی نمی‌توانند فعالیت داشته باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1724055
ارسال نظر
نظرات