شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 10:30 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724059
معاون هماهنگ‌کننده سپاه البرز:

یک میلیون و ۱۴۴ هزار نفر در طرح شهید سلیمانی غربال‌گری شدند/ کمک مومنانه ۴۰۰ میلیارد تومانی مردم به آسیب‌دیدگان کرونا در البرز

یک میلیون و ۱۴۴ هزار نفر در طرح شهید سلیمانی غربال‌گری شدند/ کمک مومنانه ۴۰۰ میلیارد تومانی مردم به آسیب‌دیدگان کرونا در البرز
ولی‌اله شادمان گفت: در طرح شهید سلیمانی ۴ هزار و ۲۳۵ بسیجی در قالب ۲ هزار و ۴۰۰ گروه جهادی یک میلیون و ۱۴۴ هزار و ۸۶۰ نفر از جمعیت البرز را پس از مراجعه به درب منازل غربال گری کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معاون هماهنگ کننده سپاه البرز با اشاره به اینکه در طرح شهید سلیمانی به صورت محله محور با ویروس کرونا مقابله شد، در گفتگو با خبرنگار تیتریک گفت: این طرح با همکاری وزارت بهداشت و سازمان بسیج برگزار و دفاع زیستی را به دفاع مقدس پیوند زد.

ولی اله شادمان افزود: در طرح شهید سلیمانی ۴ هزار و ۲۳۵ بسیجی در قالب ۲ هزار و ۴۰۰ گروه جهادی اعم از نظارتی، مراقبتی، حمایتی و رهگیری یک میلیون و ۱۴۴ هزار و ۸۶۰ نفر از جمعیت البرز را پس از مراجعه به درب منازل غربال‌گری کردند.
 
وی با اشاره به انجام اقدامات حمایتی، معیشتی و درمانی از خانواده های آسیب دیده از کرونا، اظهار داشت:  ۱۲۰ نفر در تغسیل و تدفین کرونایی ها ایفای نقش کردند و با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند امروز که مردم گرفتار شده اند باید جلوه هایی از حکومت مهدوی را با مواسات و همدلی و کمک مومنانه به نمایش گذاشت این طرح هم در البرز برگزار شد.
 
شادمان تصریح کرد: مردم و بسیجیان رزمایش کمک مومنانه را طی ۱۱ مرحله در تمام شهرستان های البرز با رویکرد اهدا بسته های معیشتی، بهداشتی، توزیع غذای گرم، گوشت، مرغ، نان، کارت هدیه، پوشاک و تبلت به دانش آموزان و پویش تصفیه بدهکاری مردم و تهیه جهیزیه برای نیازمندان برگزار کردند. 
 
شادمان با تاکید بر اینکه در طرح کمک مومنانه ۴۰۰ میلیارد تومان به خانواده های آسیب دیده از کرونا کمک شد، به آزادسازی ۱۹۸ نفر زندانی غیر عمد اشاره کرد و گفت: در این مدت ۳۳۱ پروژه محرومیت زدایی، بازسازی ۲۵۶ خانه محروم، ۳۲ کارگاه اشتغال زایی، رفع موانع ۲۶ کارگاه و کارخانه تولیدی انجام شد که اشتغال ۲ هزار و ۲۰۰ نفر را به همراه داشت.
 
وی به راه اندازی ۱۷۰ کارگاه تولید ماسک و توزیع ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار ماسک رایگان بین مردم به منظور فرهنگ سازی استفاده از ماسک اشاره کرد و افزود: پویش هر خانه یک کارگاه سلامت و سلیمانی ها با استفاده از فضای مجازی، تجلیل از کادر درمان برای ایجاد انگیزه و برگزاری مراسم درگذشت یک سال فوتی های کرونایی از اقدامات دیگری بود که انجام شد.
 
شادمان با اشاره به اینکه در گام پنجم با کمک خیرین، گروه های جهادی و کادر درمان با تمام توان و بدون هیچ منتی در خدمت سلامت مردم هستیم، اظهار داشت: از مردم و کسبه که همکاری لازم را با کادر درمان و بسیج در استان البرز داشتند تشکر می کنم.
 
وی تصریح کرد: ۹۶۱ نفر در قالب تیم های رصد و شناسایی غربال گری را انجام داده و مبتلایان کرونا را در البرز شناسایی کردند، ۵۳۵ تیم حمایتی و ۵۰۸ تیم نظارتی کار نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی را بر عهده داشتند و در این مدت ۵۷ تیم پزشک و پرستار به کارگیری شدند.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه البرز در خاتمه با اشاره به اینکه ۱۲۰ هزار و ۶۹۰ سفیر سلامت (سرپرستان خانوار) در طرح شهید سلیمانی با بسیج همکاری کردند، خاطر نشان داشت: ۱۲۰ پزشک، ۴۵۶ پرستار و ۲۸۸ بهورز در این مدت خدمات لازم را به مردم ارائه دادند.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1724059
ارسال نظر
نظرات