شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 10:48 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724087
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مطرح کرد؛

سرمایه‌گذاری ۱۳میلیارد ریالی بخش خصوصی در حوزه گردشگری چهارمحال‌و‌بختیاری

سرمایه‌گذاری ۱۳میلیارد ریالی بخش خصوصی در حوزه گردشگری چهارمحال‌و‌بختیاری
مهرداد جوادی گفت: سال گذشته بخش خصوصی ۱۳۹ میلیارد ریال در حوزه گردشگری این استان سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهرداد جوادی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز با اشاره به سرمایه‌گذاری 139میلیارد ریالی بخش خصوصی در حوزه گردشگری استان اظهار کرد: بخش خصوصی با این میزان سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری چهارمحال و بختیاری در سال 1399 زمینه اشتغال  ۹۲۶ نفر را فراهم کرد.

وی افزود: در سال گذشته 104 میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات به‌صورت سرمایه در گردش به بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری چهارمحال و بختیاری پرداخت و زمینه تثبیت اشتغال 153 نفر فراهم شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در این مدت دو میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات از محل منابع روستایی به متقاضیان حوزه گردشگری چهارمحال و بختیاری پرداخت شد که زمینه اشتغال مستقیم شش نفر را فراهم کرد.

جوادی یادآور شد: در سال 1399 برای اجرای زیرساخت‌های مناطق نمونه گردشگری بازفت کوهرنگ و سراب باباحیدر فارسان 13 میلیارد ریال اختصاص یافت.

وی اضافه کرد: در سال گذشته به‌منظور توسعه بخش گردشگری چهارمحال و بختیاری 18 فقره موافقت اصولی و سه فقره جواز ساخت صادر و همچنین دو اقامتگاه بوم‌گردی و یک سفره‌خانه سنتی افتتاح شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1724087
ارسال نظر
نظرات