شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:05 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724107
با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو صورت گرفت؛

بهره‌برداری از ۲ طرح آبرسانی در جنوب شرق کشور/۶۳۵۰۰ سیستان و بلوچستانی از آب سالم بهره مند شدند

بهره‌برداری از ۲ طرح آبرسانی در جنوب شرق کشور/۶۳۵۰۰ سیستان و بلوچستانی از آب سالم بهره مند شدند
مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان گفت: ۲ طرح شامل، آبرسانی شهری و روستایی با تحت پوشش قرار دادن ۶۳ هزار و پانصد نفر، با دستور وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون؛ علیرضا قاسمی، مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان صبح امروز، در آیین افتتاح ۶ پروژه صنعت آب و برق به ارزش ۵۱۴.۵ میلیارد تومان در سه استان سیستان و بلوچستان، خوزستان و مازندران که با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو و در قالب دومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال ۱۴۰۰ صورت گرفت، بیان کرد: ۲ طرح شامل، آبرسانی به ۲۰ روستای شهرستان تفتان و بهره‌برداری از فاز چهارم آب شیرین کن به ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب به ارزش ۹۰.۴ میلیارد تومان سهم سیستان و بلوچستان در این مرحله از پویش است.


رفع تنش آبی ۵۸ هزار و ۵۰۰ نفر از ساکنان زاهدان

قاسمی با اشاره به راه اندازی فاز چهارم آب شیرین کن زاهدان به ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب در شبانه روز، افزود: با اضافه شدن این میزان از ظرفیت، کل شیرین سازی به ۳۶ هزار و پانصد متر مکعب می‌رسد.

وی حجم عملیات اجرایی این پروژه را حفر و تجهیز پنج حلقه چاه در حاشیه شمالی شهر زاهدان و اجرای ۱۲ کیلومتر خط انتقال چدن داکتیل سایز ۴۰۰، ۵۰۰ و ۶۰۰ میلیمتر با اعتبار هزینه شده ۲۰۰ میلیارد ریال و احداث ۴ واحد ۲ هزار و پانصد متر مکعبی RO به حجم کلی ۱۰ هزار متر مکعب در شبانه روز با سرمایه گذاری ۶۲۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی به روش BOO اعلام کرد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود با وارد مدار شدن این تاسیسات به طور متوسط تنش آبی جمعیتی معادل ۵۸ هزار و ۵۰۰ نفر از ساکنان شهر زاهدان مرتفع شود.
 
 

آبرسانی به بیش از ۵ هزار نفر از جمعیت روستایی تفتان

مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان با اشاره به راه اندازی فاز یک مجتمع چاه احمد شهرستان تفتان در این پویش، تصریح کرد: مجتمع چاه احمد از توابع بخش نازیل شهرستان دارای ۳۱ روستا و بر اساس آمار سال ۹۵، با جمعیتی بالغ بر هشت هزار نفر است که با آبرسانی به ۲۰ روستای این مجتمع، پنج هزار و ۱۸ نفر از نعمت آب شرب بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به حجم عملیات اجرا شده در این پروژه، گفت: ۳۹ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع، ۵۰۰  متر مکعب مخزن بتنی، حفر و تجهیز یک حلقه چاه و اجرای ۵۰۰ متر خط برق و نصب ترانس ۵۰ کاوا با اعتبار هزینه شده ۸۴ میلیارد ریال در راستای اجرای این پروژه صورت گرفته است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تفتان دارای ۲۸۹ روستا با ۳۸ هزار نفر جمعیت است که با وارد مدار شدن تاسیسات جدید تعداد روستاهای بهره مند از آب شرب به ۱۴۱ مورد با جمعیت 21 هزار نفر رسید و شاخص بهره مندی از آب شرب در سطح روستاهای این شهرستان از ۵۳ به ۶۲ درصد ارتقا پیدا کرد.

انتهای پیام/ 
https://www.dana.ir/1724107
ارسال نظر
نظرات