شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:54 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724134
نماینده مردم زاهدان در مجلس مطرح کرد؛

استفاده از ظرفیت خیران در حفظ سلامت خانواده های بی بضاعت/ پیگیری مجلس برای گسترش بیمه ای اقشار مولد و آسیب پذیر

استفاده از ظرفیت خیران در حفظ سلامت خانواده های بی بضاعت/ پیگیری مجلس برای گسترش بیمه ای اقشار مولد و آسیب پذیر
حسینعلی شهریاری گفت: در راستای توانمندسازی و حفظ سلامت روحی و روانی خانواده های بی بضاعت از ظرفیت خیران نیک اندیش نیز استفاده می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون؛ حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در مجلس در دیدار با مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان که صبح امروز انجام شد، بیان کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با داشتن مزایایی همچون امکان برخورداری از مستمری بازنشستگی، نقش مهم و تاثیرگذاری در پاسخگویی به بخشی از مطالبات و حق و حقوق شهروندی روستائیان و پشتیبانی از تولید و مانع زدایی ها دارد.

وی ادامه داد: بیمه‌های اجتماعی در ایجاد امنیت شغلی و آرامش روانی روستاییان و عشایر نقش مهمی دارند و ضروری است تا تبلیغات و اطلاع رسانی گسترده، مستمر و همیشگی در سیستان و بلوچستان صورت بگیرد و از ظرفیت روحانیت، معتمدین و دهیاران بیشتر استفاده شود. 


شهریاری اظهار کرد: در ادوار گذشته مجلس تلاش های زیادی برای تصویب قوانین در جهت حمایت از روستاییان و توسعه بیمه اجتماعی، صورت گرفته است.

دبیرکل مجمع خیران سلامت کشور ادامه داد: برای گسترش پوشش بیمه اجتماعی جامعه هدف که از اقشار مولد و در عین حال آسیب‌پذیر هستند، در مجلس از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و تلاش می شود تا در راستای توانمندسازی و حفظ سلامت روحی و روانی خانواده های بی بضاعت از ظرفیت خیرین نیک اندیش نیز استفاده کنیم. 

اجرای طرح بیمه رایگان یک میلیون و چهارصد هزار نفری

امان الله شاقوزایی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی سیستان و بلوچستان هم در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت شهریاری از پیشنهادات صندوق و تصویب آنها در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، به کسب موفقیت صندوق بیمه اجتماعی در سامانه شفافیت دستگاه ها و سازمانهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: شفافیت عملکرد صندوق بیمه اجتماعی پاسخی مطلوب و رضایت بخش در جهت کسب اعتماد عمومی و صیانت از سرمایه های صندوق است.

وی در خصوص اجرای طرح همسان سازی مستمری ها و اجرای طرح بیمه رایگان یک میلیون و چهارصد هزار نفری صندوق هم توضیح داد و خواستار حمایت مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در جهت افزایش ضریب پوشش بیمه اجتماعی در استان و توجه ویژه به صندوق در پرداخت بدهی های دولت شد.

شاقوزایی تاکید کرد: اهداف و فعالیت های این صندوق مبتنی بر حفظ عزت نفس و کرامت انسانی است و در شرایط سخت می‌تواند آسایش و رفاه نسبی را برای بیمه شدگان و خانواده های آنان فراهم کند.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1724134
ارسال نظر
نظرات