شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 12:07 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724188
اسلامی:

مردم نگران ثبت اطلاعات در سامانه املاک نباشند/ تمام درخواست‌های وزارت بهداشت را اجرا کردیم

مردم نگران ثبت اطلاعات در سامانه املاک نباشند/ تمام درخواست‌های وزارت بهداشت را اجرا کردیم
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که مردم نگران ثبت اطلاعات واحد مسکونی خود در سامانه املاک و اسکان نباشند، گفت: مصوبه ستاد کرونا برای تمدید قرارداد مستأجران پابرجاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اسلامی با اشاره به سامانه ملی املاک و اسکان اظهار کرد: مردم نگران نباشند و واحد‌های مسکونی خود را در این سامانه ثبت کنند، اگر واحدی اضافه برای فرزندان خود یا در شهرستانی دارند، جای نگرانی از ثبت آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: سال گذشته ۱.۳ میلیون واحد مسکونی خالی به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات معرفی شد. اجرای این طرح با هدف جلوگیری از تلاطم قیمت مسکن و اجار بهاء انجام می‌شود. این طرح شامل کسب و‌کار‌های انبوه سازان نمی‌شود.
 
وزیر راه و شهرسازی درباره وضعیت مستاجران با توجه به کرونا گفت: مصوبه ستاد کرونا درباره تمدید قراردادهای اجاره همچنان معتبر است و به زودی از طریق ستاد ملی مقابله با کرونا میزان افزایش مجاز نرخ اجاره بهاء اعلام می‌شود. تا پایان کرونا عدم اسباب کشی در بازار اجاره مسکن معتبر است و مردم نگران این موضوع نباشند.
 
اسلامی با اشاره به اینکه طرح جامع حمل ونقل مورد سوال برخی از نمایندگان کمیسیون عمران قرار گرفت، گفت: این طرح در سال‌های ۹۸ و ۹۹ توسط وزارت راه و شهرسازی تهیه شد، با توجه به این که کشور ایران از نظر ژئوپلتیک در یک نقطه کانونی چهارراه کریدور شمال ـ‌ جنوب و شرق ـ غرب قرار دارد، طرح جامع حمل و نقل راه با تفاهماتی که با کشورهای همسایه و کشورهایی که در کریدورها واقع شده‌اند همسو کرده‌ایم و تفاهم‌نامه‌هایی در این باره امضاء و مبادله کرده‌ایم که اهداف طرح جامع حمل و نقل را از جغرافیای کشورمان به یک جغرافیای بزرگ‌تر با رعایت الزامات ترانزیتی ارتقاء دهیم.
 
وی با بیان این که فاز یک طرح جامع حمل و نقل تهیه شد و در دستورکار قرار دارد،‌ افزود: نظام حمل و نقل و لجستیک  و انبارداری و تدارکات باید در کشور به گونه‌ای تنظیم شود تا به صورت فرابخشی از رفت و آمدهای تکراری جلوگیری شود.
 
مقام عالی وزارت راه و شهرسازی گفت: ما نظام لجستیک و نظام حمل و نقل را با هم یکپارچه و به حمل و نقل ترکیبی توجه کردیم. این طرح را در اختیار کمیسیون عمران قرار خواهیم داد، ضمن آنکه خودمان در قالب سامانه ارتباط مردم و دولت «سامد» امروز مورد استفاده قرار می‌دهیم و طرح‌های توسعه‌ای برای زیرساخت‌های حمل و نقل را با این نظام جامع انطباق می‌دهیم. این طرح را برای دولت هم فرستاده‌ایم و امروز در کمیسیون‌های دولت است و از آن جهت نیاز به مصوبه دولت داریم که طرحی فرابخشی است. 
 
 
تمام درخواست‌های وزارت بهداشت را اجرا کردیم
 
اسلامی همچنین در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی ۱۰۰۰ واحد مسکونی با مشارکت بنیاد مسکن از در دست ساخت بودن ۵۳۰ هزار واحد طرح ملی مسکن خبر داد و اظهار کرد:در هر پروژه‌ای که مردم به‌موقع آورده خود را واریز کرده‌اند، تحویل واحدها آغاز شده که یک نمونه آن تحویل واحدهای این طرح در استان یزد بود.
 
وی با بیان این‌که تا پایان دولت برنامه‌ریزی شده حدود ۸۰ هزار واحد طرح ملی مسکن تحویل شود به پروژه‌های مسکن مهر اشاره کردو افزود: حدود ۳۰ هزار واحد این طرح باقیمانده که تا پایان عمر دولت دوازدهم به اتمام می‌رسد.
 
وزیر راه و شهرسازی در ادامه با تاکید بر این‌که تمام درخواست‌‌های وزارت بهداشت درباره مقابله با شیوع ویروس کرونا را اجرا کرده‌ایم، تصریح کرد: در خصوص پروازهای خارجی باید به این نکته اشاره کنم که برای این پروازها معاهده‌های چند جانبه با کشورهای دیگر امضا می‌شود و تصمیم‌گیری در باره آن نیازمند طی کردن تشریفات خاص قانونی است.
 
اسلامی با تاکید بر این‌که تمام درخواست‌های وزارت بهداشت را اجرا کرده‌ایم که نمونه بارز آن تعلیق پروازهای انگلیس بوده است، گفت: ۳ روز قبل به ما اعلام شد که وضعیت انگلیس به لحاظ شیوع ویروس کرونا تغییر کرده و می‌توانیم پروازها به این کشور را مجددا برقرار کنیم.
 
وی با اشاره به این‌که در هیچ کجای دنیا مانند ایران پروتکل‌های بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا در حوزه وزارت راه و شهرسازی اجرا نشده است، اضافه کرد: اجرای پروتکل‌های سختگیرانه در حمل‌ونقل هوایی (استفاده حداکثر از ۶۰ دصد ظرفیت صندلی پروازی)  و در حمل‌ونقل ریلی و جاده‌ای ۵۰ درصد ظرفیت مورد استفاده قرار گرفته است.
 
وی با بیان این‌که این سختگیری‌ها زیان‌های سنگینی را به شرکت‌های حمل‌ونقل و ایرلاین‌ها وارد کرده است درباره حواشی پرواز آبادان-مشهد نیز گفت: متاسفانه فضای مجازی تمام واقعیت‌های موجود هر اتفاقی را نشان نمی‌دهد؛ در حالی فردی که فیلم را از داخل کابین هواپیما گرفته مدعی است پرواز با مسافران مازاد انجام شده که این هواپیما ۱۲ صندلی خالی داشته با همین صندلی‌های خالی پرواز را انجام داده است.
 
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نقص فنی هواپیمای ایرباس ۳۲۰ این پرواز، یادآور شد: قشم ایر در فرودگاه آبادان به مسافران التماس کرد تعدادی از آنها از پرواز منصرف شوند تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا پرواز انجام شود. اما تعداد کمی این مسئله را قبول کردند.
 
انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1724188
ارسال نظر
نظرات