شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:39 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724210
وزیر نیرو وعده داد؛

آبرسانی به ۱۷۳ روستای بدون آب سیستان و بلوچستان تا پایان دولت

آبرسانی به ۱۷۳ روستای بدون آب سیستان و بلوچستان تا پایان دولت
رضا اردکانیان گفت: آبرسانی به ۱۷۳ روستای بدون آب سیستان و بلوچستان تا پایان دولت دوازدهم انجام می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون؛ رضا اردکانیان، وزیر نیرو در آئین بهره‌برداری از ۶ پروژه صنعت آب و برق در استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان و مازندران با گرامیداشت حلول ماه مبارک رمضان، بیان کرد: این طرح ها با سرمایه‌گذاری ۵۱۴.۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

 وی ادامه داد: شرایط بارش ها امسال مناسب نیست که امیدواریم با استفاده صحیح از آب موجود قدردان این نعمت باشیم تا به واسطه این قدردانی لطف خداوند شامل حالمان شود و در روزهای باقی مانده بهار باران رحمت الهی صورت بگیرد.

وزیر نیرو افزود: طرح های آب و برق بدون پشتیبانی و حمایت دستگاه های اجرایی، نمایندگان مردم و گروه های مرجع به ثمر نمی رسد، به ویژه در سیستان و بلوچستان با پهناوری و پراکندگی مراکز جمعیتی، کار آبرسانی و برق رسانی، کاری متفاوتی است و سرمایه گذاری بیشتر و تلاش گسترده تری را می طلبد.
 
وی با بیان این که همکاری بخش خصوصی به ویژه در سال های اخیر در عرصه تامین آب و شیرین کردن آب شور حائز اهمیت است، ابراز امیدواری کرد: بتوان از این ظرفیت در دولت دوازدهم حداکثر استفاده را کرد و ریل گذاری مناسب برای ادامه فعالیت ها انجام داد.
 
اردکانیان اذعان کرد: تلاش بر این است که تا پایان دولت دوازدهم ۱۷۳ روستای سیستان و بلوچستان به آب شیرین و پایدار دسترسی پیدا کند و تا پایان سال بقیه برنامه ها عملیاتی شود.
 
به گفته وی، موضوع آب روستایی حائز اهمیت است، در همین راستا سال گذشته در کشور موفق شدیم، هزار و ششصد و پنجاه روستا را به شبکه آب و سالم پایدار وصل کنیم، امسال هم برنامه ویژه ای در این رابطه داریم.
 
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: امروز دو پروژه صنعت آب و فاضلاب در استان سیستان و بلوچستان با اعتباری بالغ بر ۹۰.۴ میلیارد تومان و در هفته دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.
 
وی ادامه داد: بر این اساس ۲۱ روستای دچار تنش آبی یا فاقد شبکه تفتان با جمعیت بیش از 5 هزار نفر به آب شرب دسترسی پیدا کردند و  با راه‌اندازی فاز چهار آب شیرین‌کن زاهدان با ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب، تنش آبی ۱۴ هزار و پانصد مشترک زاهدانی در پیک مصرف مرتفع و ۵۸ هزار و پانصد نفر از آب سالم بهره مند شدند.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1724210
ارسال نظر
نظرات