شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 12:41 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724217
رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی استان سمنان خبر داد؛

۵۰ درصد از پیش‌دبستانی‌ها ارزیابی می‌شوند‌/ سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از ۱۷ خرداد

۵۰ درصد از پیش‌دبستانی‌ها ارزیابی می‌شوند‌/ سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از ۱۷ خرداد
محمد کرمانی از سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از ۱۷ خرداد خبر داد و گفت: تنها ۵۰ درصد نوآموزان پیش دبستانی ارزیابی می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد کرمانی رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی استان سمنان در گفت و گو با خبرنگار مرآت از آغاز طرح سنجش در استان سمنان از ۱۷ خرداد ماه  امسال خبرداد و گفت : طرح غربالگری سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان از ۱۷ خردادماه آغاز و تا اول شهریور ماه ادامه خواهد یافت .

وی در ادامه تصریح کرد: اولویت اجرای این طرح با نوآموزان است و پس از پایان غربالگری نو آموزان و بنا بر تصمیمات ستاد مبارزه با کروانا و شرایط کرونایی کشور از ۵۰ درصد دانش آموزانی که در مقطع پیش دبستانی ثبت نام کرده اند نیز مورد سنجش قرار می گیرند.
 
کرمانی با اشاره به اینکه امسال هم مانند سال گذشته طرح سنجش به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می گیرد،خاطر نشان کرد: برای حفظ سلامت نوآموزان ساعات و روزهای کاری افزایش پیداخواهد کرد  و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر و درهرنوبت ۲۶ نوآموز مورد غربالگری قرار می گیرند.
 
وی همچنین تصریح کرد: برای جلوگیری از ازدحام و تراکم جمعیت تنها یکی از والدین می توانند نوآموز را همراهی کنند.
 
کرمانی اظهار کرد: نوآموزان که در هر یک از مراحل غربالگری بینایی، شنوایی و جسمی حرکتی در طرح سنجش مشکوک تشخیص داده شوند، به مرحله تخصصی بینایی سنجی، شنوایی شناسی، کاردرمانی، هوش و...ارجاع داده می شوند.
 
وی در مورد فاکتورهای مورد ارزیابی اذعان کرد: ارزیابی ها  شامل مواردی از قبیل بینایی، دید، رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی_حرکتی، اندازه گیری توده بدنی، قد، وزن، دهان و دندان و بیماری های جلدی (پوست و مو) بیماری های نیازمند مراقبت ویژه است.
 
وی در نهایت هدف از اجرای این طرح را پیشگیری از بروز و تشدید بیماری ها، کمک به بهبود کیفی آموزش و کنترل برخی از عوامل موثر بر افت تحصیلی و بررسی میزان شیوع اختلالات جسمانی و روانی کودکان در بدو ورود به دبستان،  همچنین تهیه شناسنامه سلامت الکترونیکی برای تمامی نوآموزان و دسترسی به اطلاعات جامع آموزشی، بهداشتی و خانوادگی را دانست.
 
کرمانی همچننین از خانواده ها درخواست کرد: تنها به منابع اطلاعات رسمی استناد کنند و در فضای مجازی به سایت های خبری نامعتبر مبنی بر انجام سنجش و یا دریافت مبلغی جهت انجام این کار اعتماد نکنند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1724217
ارسال نظر
نظرات