شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:38 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724256
با رشد ۱۸ هزار واحدی شاخص رخ داد؛

بورس بالاخره سبز پوش شد/ توقف خروج پول توسط حقیقی‌ها از بازار سهام

بورس بالاخره سبز پوش شد/ توقف خروج پول توسط حقیقی‌ها از بازار سهام
شاخص کل بورس در جریان معاملات امروز با ۱۸ هزار و ۴۵۷ واحد رشد در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۴ هزار واحد قرار گرفت و خروج پول توسط حقیقی‌ها از بازار سهام متوقف شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام بالاخر با بعد از گذشته ۱۵روز نزول، مثبت و سبز پوش شد؛ با توجه به افزایش تقاضا در نمادهای شاخص ساز و بزرگ در دقایق پایانی معاملات روز گذشته و همچنین تصمیمات حمایتی، بهبود تقاضا در معاملات امروز پیش بینی می‌شد.

معاملات بازار سرمایه در روز جاری با بهبود تقاضا بخصوص در نمادهای بزرگ و شاخص ساز آغاز بکار کرد؛ اما همچنان بازار با فشار و فروش عرضه مواجه است که با حمایت از بورس احتمال کاهش عرضه‌ها در روزهای آینده وجود دارد.

ارزش معاملات بخصوص معاملات خرد نسبت به روزهای گذشته رشد داشت ولی همچنان بسیار پایین است و فعالان بازار رشد آن را واکنش به اخبار مثبت دیروز می‌دانند و باید منتظر ماند که حمایت‌ها در عمل چقدر می‌تواند تاثیر گذار و پایدار باشد.
 
 
معامله گران امروز در بازار سرمایه (بورس و فرابورس) حدود ۷۳۱ هزار معامله انجام دادند که حاصل آن تغییر مالکیت بیش از ۷ میلیارد و ۸۸۳ میلیون سهم و اوراق مالی بود.
 
ارزش معاملات بازار سهام به بیش از ۷۳۸۰ میلیارد تومان رسید؛ ارزش معاملات خرد سهام هم حدود ۴۹۶۷ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها بیش از ۸۷ میلیارد تومان پول وارد بازار کردند و تقریبا بعد از دو ماه خروج پول از بازار سهام متوقف شد.
 
 
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز جاری با ۱۸ هزار و ۴۵۷ واحد رشد در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۴ هزار و ۶۱۵ واحد ایستاد و شاخص هم‌وزن با ۵۰۹ واحد مثبت به ۴۳۵ هزار و ۲۳۱ واحد رسید.
 
معامله گران در بورس تهران بیش از ۶ میلیارد و ۹۷۳ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب ۵۷۱ هزار معامله و به ارزش ۵۱۶۰ میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، معدنی و صنعتی چادرملو، فولاد خوزستان و پالایش نفت اصفهان بیشتر نقش را در رشد شاخص بورس داشتند.
 
 
شاخص فرابورس ایران نیز امروز با ۱۴۳ واحد رشد به ۱۷ هزار و ۹۴۰ واحد رسید.
 
معامله گران در فرابورس بیش از ۹۱۰میلیون سهم و اوراق مالی را در ۱۵۹ هزار نوبت و به ارزش ۲۲۲۰ میلیارد تومان را معامله کردند.
 
نمادهای پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی تندگویان، شرکت آهن و فولاد ارفع و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1724256
ارسال نظر
نظرات