شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724305
همتی:

بانک مرکزی بازار ارز را به سمت تعادل راهبری و مدیریت خواهد کرد

بانک مرکزی بازار ارز را به سمت تعادل راهبری و مدیریت خواهد کرد
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: بدور از هیجانات غیرمنطقی و به صورت تدریجی متناسب با عوامل مؤثر بر عرضه و تقاضای ارز در بازار ثانویه، این بازار را به سمت تعادل راهبری و مدیریت خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی با انتشار یادداشتی در اینستاگرام در خصوص بازار ارز، نوشت: ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ذکر چند نکته درخصوص بازار ارز را ضروری می دانم؛

چند ماه است که بازار ارز ثبات نسبی به خود گرفته است که حاصل تلاش مضاعف بانک مرکزی دراین عرصه، و نیز همراهی صادرکنندگان و چشم انداز بھتر اقتصاد ایران است. 
 
این روزها اشخاص مختلفی راجع به ارزهای ایران در بانک‌های خارجی و سرنوشت آنها اظهار نظر و اطلاع رسانی می‌کنند. از آنجایی که اطلاعات مربوط به این منابع و وضعیت آنها در اختیار بانک مرکزی است، اظهارات افراد غیر مسئول در این مورد سندیت ندارد. 
 
بانک مرکزی سیاست‌ها و برنامه‌های تأمین ارز خود را همانند ماه‌های گذشته، بر مبنای ارزهای در دسترس و بدون تکیه بر منابع مسدودی تنظیم کرده است. طبعآ دسترسی به این منابع قدرت بازار سازی بانک مرکزی را افزایش خواهد داد.
 
گزارش اخیر صندوق بین المللی پول از تخمین میزان ذخایر ارزی بانک مرکزی، یک خطای فاحش و گزارشی غلط و ناشی از اطلاعات ناقص آنها است. انتشار یک تخمین اشتباه ازسوی صندوق، بدون اخذ تایید از بانک مرکزی، همانند رفتار همراه با تبعیض آنها، زیبنده صندوق بین المللی پول نیست.
 
بانک مرکزی بدور از هیجانات غیرمنطقی و به صورت تدریجی متناسب با عوامل مؤثر بر عرضه و تقاضای ارز در بازار ثانویه، این بازار را به سمت تعادل راهبری و مدیریت خواهد کرد.
 
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1724305
ارسال نظر
نظرات