شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 18:29 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724326
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله:

بزرگترین محصول ماه مبارک رمضان تقوا و خودسازی است

بزرگترین محصول ماه مبارک رمضان تقوا و خودسازی است
عبدی گفت: بزرگترین محصول ماه مبارک رمضان تقوا و خودسازی است و خداوند با برکاتی که در این ماه قرار داده انسان می تواند در راستای تقویت معنویت و نشاط خود گام بردارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ حجت الاسلام ماشاء الله عبدی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله استان مرکزی عصر امروز در نشست دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی گفت: در شب اول ماه مبارک رمضان قرار گرفتیم و خدا را از هر زمانی بیشتر شاکریم که توفیق عطا کرده و بار دیگر می توانیم این ماه عزیز را درک کنیم و امیدواریم بتوانیم به قله ها و مدال های بلند این ماه مبارک پیدا کنیم و چراکه ماه مبارک رمضان ماه سراسر خوبی ها و برکات است.

وی افزود: بزرگترین محصول ماه مبارک رمضان تقوا و خودسازی است و خداوند با برکاتی که در این ماه قرار داده انسان می تواند در راستای تقویت معنویت و نشاط خود گام بردارد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی بزرگ در اختیار انسان قرار می دهد تا بتواند خود را در همه ابعاد تطهیر کند و از این فرصت ارزشمند بتواند خلاء ها و عقب ماندگی ها را جبران کنید و باید بتوانیم به خوبی از این فرصت استفاده کنیم.

وی بیان کرد: به کلام قرآن شهدا همواره زنده اند و نزد خداوند متعال روزی می گیرند و ما باید بتوانیم خود را به شهدا برسانیم و از برکات وجودی آنها استفاده کنیم و امروز به هر اندازه که بتوانیم در مورد شهدا و مکتب آنها فعالیت کنیم آیندگان از این کارها می توانند به خوبی بهره ببرند.

عبدی با بیان اینکه در جنگ هشت ساله علما و روحانیون با حضور خود توانستند مسئله جنگ را به دفاع مقدس تبدیل کنند و با نقش اثرگذاری که ایفا کردند بسیاری از شبهات را رفع کردند،گفت:یکی از مسائلی که در دفاع مقدس لازم بود از همان ابتدا به آن پرداخته شود معارف و فلسفه دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی بود که توسط جامعه روحانیت تبیین شد.

وی با اشاره به اینکه امروز اگر شفاف سازی درست از نقش اثرگذار روحانیت در دفاع مقدس به خوبی برای نسل جوان تبیین شود قطعا برکات زیادی خواهد داشت،افزود: تبیین نقش آحاد و اقشار مردم استان مرکزی در دفاع مقدس و تهیه آن در مجموعه ای کاملا علمی و مستند در دانشنامه استانی یک اقدام پسندیده و لازم است که باید با قوت ادامه دار باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله با بیان اینکه تهیه و تبیین نقش اثرگذار جامعه روحانیت در دفاع مقدس نیار به اقدامات میدانی دارد،گفت: شهرستان ها بسیار می توانند در این راستا کمک دهند و لازم است همه افرادی که می توانند در جامعیت دانشنامه دفاع مقدس نقش ایفا کنند مشارکت لازم را داشته باشند.

وی تأکید کرد: با توجه به نگه داری اسناد و مدارک مربوط به شهدا و رزمندگان در موزه دفاع مقدس استان ضروری است شهرستان ها آثار و اسناد باقی مانده از شهدا و دفاع مقدس را به این مرکز ارائه دهند.

عبدی ادامه داد: خانواده معظم شهدای روحانیت که با ادامه راه شهدا مسیر آنها را در طول انقلاب ادامه دادند و در برخی از موارد شاهد درخشش بسیاری از آنها هستیم باید به جامعه بیشتر شناخته شوند.

وی اضافه کرد: استان مرکزی در حوزه شهدای روحانی و طلاب رزمنده پیشتاز است و بسیاری از شهدای طلبه استان از شهدای شاخص کشوری هستند که حماسه سازی های آنها بسیار برجسته می باشد و نیاز است با کمک خانواده های آنها بیشتر به سیره و معرفی آنها پرداخته شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله گفت: نقش رزمی و تبلیغی محوریت نقش طلاب در دفاع مقدس بوده که بسیاری از آنها مغفول مانده که دانشنامه دفاع مقدس باید به آنها بپردازد.

وی خاطر نشان کرد: دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی یک مجموعه جامع علمی و مستند است که برای نسل آینده ماندگار خواهد بود و آیندگان می توانند از این مجموعه به خوبی بهره برداری کنند و لذا نیاز است همه برای تهیه آن مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1724326
ارسال نظر
نظرات