شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 18:27 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724336
مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس استان مرکزی:

معنویت در دفاع مقدس توانست رزمندگان را به موفقیت های بزرگ برساند

معنویت در دفاع مقدس توانست رزمندگان را به موفقیت های بزرگ برساند
شریفی گفت: بخش بزرگی از معنویت موجود در دفاع مقدس به برکت نقش مهم جامعه روحانیت ایجاد شد و مولفه معنویت توانست رزمندگان را به موفقیت های بزرگ برساند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ حجت‌الاسلام مصطفی شریفی مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس استان مرکزی عصرامروز در نشست دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی گفت: امروز بعد از گذشت ۴۲ سال از انقلاب اسلامی متاسفانه کمتر به نقش مهم جامعه روحانیت در حوادث مختلف همچون انقلاب و دفاع مقدس پرداخته شده که نیاز است با توجه به فرصتی که به برکت تهیه دانشنامه استانی ایجاد شده به این مسئله مهم بپردازیم.

وی افزود: استان مرکزی بیش از ۱۱۰ شهید روحانی دارد که بیش از ۱۰ شهید هنوز مفقود هستند که نیاز است به این شهدای عزیز بیشتر بپردازیم.

مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس استان مرکزی اظهار کرد: جدای از نقش مهم و اثرگذار جامعه روحانیت در دفاع مقدس حوزه های علمیه نقش مهمی ایفا کردند و در هدایت و رهبری مردم برای دفاع همه جانبه بسیار اثرگذار بودند.

وی بیان کرد: امروز جای خالی اطلس جامع حوزه های علمیه استان مرکزی به وضوح دیده می شود که نیاز است حوزه های علمیه با مشارکت و هم افزایی این کار مهم را انجام دهند و البته فرصت تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان بسیار فرصت خوبی است که می توان در راستای تهیه اطلس جامع حوزه های علمیه از آن بهره برد.

شریفی اضافه کرد: حوزه های علمیه نیاز است برای تبیین نقش مهم خود هم در انقلاب اسلامی و هم دفاع مقدس اهتمام بیشتری داشته باشند چراکه عملکرد حوزه های علمیه استان هم در انقلاب و هم در دفاع مقدس بسیار چشمگیر و درخشان است که باید برای بهره مندی آیندگان این نقش مهم تبیین شود و در قالب دانشنامه تهیه گردد.

وی خاطر نشان کرد: بخش بزرگی از معنویت موجود در دفاع مقدس به برکت نقش مهم جامعه روحانیت ایجاد شد و مولفه معنویت توانست رزمندگان را به موفقیت های بزرگ برساند.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1724336
ارسال نظر
نظرات