شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 08:51 منتشر شده در مورخ: 1400/01/25 شناسه خبر: 1724410
امام جمعه بانه مطرح کرد؛

رمضان، بهار فقیران و مستمندان است/ برکت، اولین هدیه ماه مبارک رمضان

رمضان، بهار فقیران و مستمندان است/ برکت، اولین هدیه ماه مبارک رمضان
ماموستا عبدالرحمن خدایی گفت: ماه مبارک رمضان ماه نجات انسان و کمال آسمانی است، ماه قرآن، ماه انس با خدا، ماه رشد، ماه معنویت و خدمت به دیگران است، از بهترین کارهای ماه مبارک رمضان امسال، خدمت و کمک هر چه بیشتر به معیشت نیازمندان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ماموستا عبدالرحمن خدایی امام جمعه بانه در گفتگو با خبرنگار کُردتودی،ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و با اشاره به اینکه ماه رمضان، بهار فقیران و مستمندان است، اظهار کرد: در بهسازی این بهار برای نیازمندان بکوشیم پیامبر گرامی اسلام (ص) می فرماید: ماه شعبان، ماه من و ماه رمضان، ماه خدای تعالی است و آن، بهار فقیران و تنگ دستان است، لازم است که خیرین و مسئولان در این ماه مساکین، نیازمندان و مستضعفان را یاری کنند.

وی افزود: برکت اولین هدیه ماه مبارک رمضان است، در ماه رمضان دریای رحمت خداوند به روی همگان باز است، این ماه در پیشگاه خداوند برترین ماه‌ها است، در این ماه گناهان تمام بندگان خدا به بهانه‌های مختلف پاک می‌شود، چرا که این ماه تمرین صبر و مقاومت، تقویت اراده و ایستادگی در برابر شیطان است.
 
ماموستا خدایی عنوان کرد: رمضان ماهی است که تمام زمینه های معنویی به منظور گرایش به ارزش های متعالی، برای اقشار مختلف جامعه فراهم است، نهایت لطف خداوند در این ماه شامل انسانها می شود، لطف همین بس که خداوند متعال در ماه رمضان یک شب را به آدمی داده که برتر از هزار ماه است، در شب قدر درهای آسمان بیش از هر زمان بر روی انسانها باز است.
 
وی بیان کرد: خداوند متعال را شاکریم که بار دیگر فرصت درک ماه مبارک رمضان، ماه عبادتهای عاشقانه، نیایشهای عارفانه و بندگی خالصانه  را بر ما ارزانی داشت تا با بهره‌گیری از تعالیم روح بخش الهی و تأسی از سیره پیامبر اکرم‌‌‌ (ص) بتوانیم غبار تن را در زلال چشمه‌های پر برکت این ماه صیقل دهیم.
 
 وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم در این ماهی که خداوند سفره‌ای مملو از رحمت و مغفرت پیش روی بندگان گسترده، با رعایت نکات بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی به زودی شاهد رخت بر بستن سایه شوم بیماری کرونا از اقصی نقاط جهان به ویژه میهن عزیزمان و پوشیدن لباس عافیت بر تن تمامی بیماران باشیم.
 

انتاهی پیام/

https://www.dana.ir/1724410
ارسال نظر
نظرات