شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 08:54 منتشر شده در مورخ: 1400/01/25 شناسه خبر: 1724417
مدیر کل راهداری سیستان وبلوچستان خبر داد؛

خستگی و خواب آلودگی عامل اصلی تصادفات جاده‌ای/افزایش مجتمع های بین راهی در شمال سیستان و بلوچستان

خستگی و خواب آلودگی عامل اصلی تصادفات جاده‌ای/افزایش مجتمع های بین راهی در شمال سیستان و بلوچستان
ایوب کرد گفت: تعداد مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی شمال سیستان و بلوچستان به 29 مجتمع افزایش یافت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: با افتتاح 6 مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در سال 99 تعداد این مجتمع در حوزه محورهای مواصلاتی تحت پوشش این اداره کل به 29 مجتمع افزایش یافت.

وی افزود: خستگی و خواب آلودگی از عوامل اصلی تصادفات جاده‌ای به ویژه در جاده‌های کویری است که این مجتمع‌ها می‌توانند نقش مهمی در کاهش این مشکلات داشته باشند.

این مقام مسئول فراهم شدن زمینه اشتغال و افزایش سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان را از دیگر مزایای ایجاد مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی عنوان کرد و گفت: این مجتمع‌ها با دارا بودن امکاناتی نظیر جایگاه سوخت، رستوران، غرفه های تجاری، نمازخانه و سرویس بهداشتی به کاربران جاده ای خدمات ارائه می دهند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اذعان کرد: با توجه به وسعت و فاصله زیاد بین مراکز جمعیتی استان علاوه بر 29 مجتمع خدمات بین راهی موجود، در سال جاری 8 مجتمع دیگر در محورهای زاهدان – خاش، زابل - زهک، زابل – زاهدان، گوهر کوه و میرجاوه به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اهمیت نظارت بر مجتمع خدمات رفاهی بین راهی ادامه داد: در شرایط کرونایی کارشناسان حوزه فنی و نظارت این اداره کل با حضور در مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین راهی نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد کرونا وضعیت این مراکز را بررسی می نمایند.

کرد با تاکید بر اهمیت برخورداری از دیدگاه های مسافرین و ارزیابی نظرات برای ارتقای سطح خدمات به هموطنان گفت: مسافرین می توانند هنگام مراجعه و استفاده از تاسیسات جاده ای با ارائه نظرات و پیشنهادات به مسئولین و دست اندرکاران مجتمع های خدماتی رفاهی، آنان را برای ارائه خدمات بهینه تر یاری و مساعدت کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1724417
ارسال نظر
نظرات