شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 08:49 منتشر شده در مورخ: 1400/01/25 شناسه خبر: 1724422
سازمان هواشناسی پیش بینی کردِ؛

وزش باد و بارش پراکنده در اغلب شهرهای کشور

وزش باد و بارش پراکنده در اغلب شهرهای کشور
براساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز بارش در نوار غربی کشور به تدریج کاهش می‌یابد و در استان‌های خراسان رضوی، یزد، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ براساس پیش بینی سازمان هواشناسی، امروز بارش در نوار  غربی کشور به تدریج کاهش می‌یابد. فردا در اغلب نقاط استان‌های واقع در نیمه شرقی کشور خصوصا در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب ابرناکی، بارش پراکنده و رعد و برق پیش بینی شده است.

طی امروز در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، فارس، بوشهر، ارتفاعات شمال هرمزگان، جنوب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و شرق اصفهان به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر‌های همرفتی همراه با رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و احتمال پدیده تگرگ در مناطق مستعد پیش‌بینی می‌شود.

امروز همچنین در غرب و جنوب ارتفاعات البرز نیز بارش پراکنده رخ خواهد داد و در شمال غرب، غرب، جنوب‌غرب، دامنه‌های جنوبی البرز سرعت باد افزایش خواهد یافت و در پاره‌ای از مناطق وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.

شدت بارش امروز در شمال شرق سمنان، شرق خراسان جنوبی، جنوب یزد، بخش‌های مرکزی و شمالی کرمان و فارس، جنوب اصفهان، شرق کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.
 
روز پنجشنبه در بیشتر مناطق استان‌های واقع در نیمه شرقی کشور ابرناکی و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهیم داشت. شدت بارش‌ها در این روز در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ارتفاعات کرمان رخ خواهد داد. 
 
روز جمعه بارش پراکنده در سواحل خزر خواهیم داشت، همچنین در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و شرق سمنان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود. از روز پنجشنبه تا شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و روز‌های جمعه و شنبه دریای عمان مواج است.
 
آسمان تهران امروز کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود.
 
انتهای پیام
 
https://www.dana.ir/1724422
ارسال نظر
نظرات