شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:46 منتشر شده در مورخ: 1400/01/25 شناسه خبر: 1724500
نماینده رفسنجان و انار در مجلس عنوان کرد؛

لزوم ایجاد خط انتقال جداگانه آب شرب از خلیج فارس و خروج رفسنجان از بحران

لزوم ایجاد خط انتقال جداگانه آب شرب از خلیج فارس و خروج رفسنجان از بحران
حسین جلالی ضمن سفارش مردم به صرفه جویی در مصرف آب گفت: یک راهکار مرتفع کردن مسائل بحران آب، استفاده از خط انتقال آب خلیج فارس به مس سرچشمه است و ایجاد خط جداگانه برای آب شرب باید صورت گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ حجت الاسلام جلالی امروز در جمع خبرنگاران با ابراز نگرانی از اوضاع فوق العاده نگران کننده آب برای تابستان پیش رو و مواجه بودن با بی آبی شدید گفت: امسال نسبت به سال گذشته ۷۱ درصد کاهش نزولات آسمانی و باران داشتیم.

وی افزود: سال سختی در خصوص بارندگی پیش رو داریم و پشت سدها که سال قبل ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب جمع شده بود، امسال ۱۰۴ میلیون متر مکعب ذخیره سازی شده که حدود یک ششم سال گذشته است، بنابراین آب مسأله حیاتی است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: کرمان، رفسنجان و زرند سه شهرستانی هستند که به ترتیب بحرانی ترین شهرهای استان از نظر بحران آب محسوب می شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در جلسه مذکور راهکارهای رسیدن به یک آب پایدار مورد بررسی قرار گرفت، ابراز کرد: ضمن سفارش مردم به صرفه جویی در مصرف آب، یک راهکار استفاده از خط انتقال آب خلیج فارس به مس سرچشمه است که ایجاد خط جداگانه برای آب شرب باید صورت گیرد و با توجه به اینکه تلاش زیادی برای انتقال آب صورت گرفته و آب هم زیاد است، صنایع مازاد خود را می توانند بفروشند و وظیفه وزارت نیروست که با خرید مازاد، آب شرب مردم را تأمین کند.

حجت الاسلام جلالی با تأکید بر اینکه وزارت نیرو باید هرچه سریعتر اقدام کند، گفت: اگر قرار است دولت یا سازمان برنامه و بودجه تصویب کنند، باید سریعتر این کار انجام شود.

ویخاطر نشان کرد:در پایان این جلسه قرار شد راهکارهای حقوقی و قانونی واگذاری آب به مردم پیدا شود و با استفاده از ۹ درصد حقوق دولتی معادن این انتقال آب صورت گیرد. ما مصمم و پیگیر هستیم مسأله آب شرب مردم رفسنجان حل شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1724500
ارسال نظر
نظرات