شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:58 منتشر شده در مورخ: 1400/01/25 شناسه خبر: 1724508
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

درک صحیح از ماه رمضان زمینه به دست آوردن مواهب الهی را فراهم می کند/ مبلغان از بستر فضای مجازی نهایت استفاده را ببرند

درک صحیح از ماه رمضان زمینه به دست آوردن مواهب الهی را فراهم می کند/ مبلغان از بستر فضای مجازی نهایت استفاده را ببرند
آیت الله دری نجف آبادی گفت: برخورداری درک صحیح از ماه مبارک رمضان، زمینه به دست آوردن مواهب و برکات الهی و عطایای ربانی را فراهم می‌نماید و در سایه این درک و فهم و شناخت است که نقش بی‌بدیل و آثار و فواید آن آشکار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک در پیامی با تبریک ماه مبارک رمضان گفت: بهار قرآن و ماه فضایل و ضیافت بیکران الهی است که حلول شکوهمندش به دل‌های مشتاق مؤمنان روزه‌دار لحظه وصال را بشارت می‌دهد.

دری نجف‌آبادی در پیام خود افزود: ماه مبارک رمضان، ماه آگاهی بیشتر از حقایق هستی، فرصتی برای دعا و نیایش و شب‌زنده‌داری و تقویت اراده و آزادی از زنجیرهای درونی است و این آرمان مقدس در پرتو روزه دست‌یافتنی است و در پرتو خورشید درخشان این ماه مبارک سلطه عادت‌ها و غریزه‌ها بر زندگی انسان کاهش می‌یابد و غفلت‌ها زدوده می‌شود.

امام جمعه اراک تصریح کرد: فرارسیدن ماه مبارک رمضان و فرصت کسب فیض در این ماه برای همه‌کسانی که روزه‌داری جسم و جان را در این‌یک ماه می‌توانند تجربه کنند یک فرصت الهی و مغتنم است که باید به‌عنوان نعمتی بزرگ در مسیر کمال و حیات طیبه انسان برشمرده شود و همین درک ماه مبارک رمضان را باید شکر بسیار بجای آورد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: رمضان بهار قرآن است و فرصت انس بیشتر با قرآن کریم در این ماه را باید به‌خوبی مورداستفاده قرارداد چرا که این ارتباط و اتصال با قرآن کریم به‌خوبی می‌تواند روح انسان را آمیخته با معنویت خاص و ویژه ماه مبارک رمضان گرداند چرا که رمضان ماه قرآن است و توصیه‌های بسیاری برای انس با قرآن در این ماه مبارک و بهره بردن از فیوضات ظاهری و باطنی قرآن کریم صورت گرفته است.

دری نجف آبادی ادامه داد: برخورداری درک صحیح از ماه مبارک رمضان، زمینه به دست آوردن مواهب و برکات الهی و عطایای ربانی را فراهم می‌نماید و در سایه این درک و فهم و شناخت است که نقش بی‌بدیل و آثار و فواید آن آشکار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه ماه مبارک رمضان، فرصتی استثنایی و بس گران‌قدر و ارزشمند است و باید با برنامه‌ریزی صحیح به استقبال آن برویم افزود: این ماه فرصتی برای دعا و نیایش و شب‌زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان، حلاوت می‌بخشد.

امام جمعه اراک تصریح کرد: در این ماه مبارک، تمام شرایط فراهم و همه موانع برطرف شده تا مؤمنان به خود پرداخته و خویش را اصلاح کنند، ماه رمضان فرصتی است تا انسان شعله‌های نفس سرکش خود را مهار کرده و در مقابل پروردگار سر به خاک گذارده و همواره با پشیمانی از اعمال گذشته صدای العفو خود را به گوش آسمانی‌ها و افلاکیان برساند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: گرچه در ماه مبارک رمضان امسال به دلیل محدودیت‌های موجود ناشی از شیوع ویروس کرونا شرایط تبلیغ حضوری و برپایی مراسمات دینی و معنوی و وعظ و خطابه و جلسات قرائت قرآن کریم به‌صورت متداول و حضوری مقدور نیست اما امروزه مجامع فرهنگی و دینی و حوزه‌های علمیه بسترها و ظرفیت‌های خوبی در عرصه تبلیغ مجازی و ارتباط با مخاطبین و اقشار مختلف جامعه دارند و لازم است تا مبلغان از این بسترها نهایت استفاده را برای انجام رسالت‌های تبلیغی خود ببرند.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: اینجانب ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان به ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای و ملت شریف ایران اسلامی از خداوند منان توفیق بهره‌برداری هرچه بیشتر از این ماه بابرکت و درک بامعرفت شب‌های قدر را برای همگان خواستارم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1724508
ارسال نظر
نظرات