شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:10 منتشر شده در مورخ: 1400/01/25 شناسه خبر: 1724604
سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری باکرونا در استان یزد اعلام کرد

فعالیت ۴۰تیم بازرسی برای نظارت بر مصوبات کرونا در یزد

فعالیت ۴۰تیم بازرسی برای نظارت بر مصوبات کرونا در یزد
صالحی سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا از همکاری اصناف یزد در ایام کرونا و وجود ۴۰تیم بازرسی برای نظارت برمصوبات کرونا در استان یزد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی صالحی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص نظارت بر مصوبات کرونا درحوزه اصناف گفت: در حال حاضر ما در سطح استان یزد 45 هزار واحد صنفی داریم که کلا 40 تیم بازرسی در حال فعالیت هستند. دستگاه های مرتبط ازجمله مرکز بهداشت و فرمانداری در این زمینه تلاش می کنند و هیچ سهل انگاری صورت نمی گیرد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در یزد افزود: بعضاً در برخی از خیابان ها چند مغازه باز مشاهده می شود ولی این ملاک ارزیابی برای نظارت بر مصوبات نیست ولی بسیاری از اصناف که گاهاً تخلف انجام می دهند پلمپ شده و گزارش آن در فرمانداری وجود دارد.

وی ادامه داد: قاعدتاً تخلفاتی در این زمینه وجود دارد و ما این مسئله را رد نمی کنیم ولی با 45 هزار واحد صنفی و 40 واحد تیم بازرسی که داریم قاعدتاً نظارت سخت است ولی اعمال کاری صورت نمی گیرد.

صالحی تاکید کرد: ما مجموعاً از همکاری اصناف راضی هستیم و در جریان باشید که فشار های متعدد اقتصادی به اصناف وارد شده و واقعاً در این جریانات متضرر شده اند و ما از جامعه اصناف استان تشکر می کنیم.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا اذعان کرد: ما اصناف را بال دیگری در مسیر مقابله با کرونا تلقی می کنیم که با ما همکاری کردند. اصناف استان یزد اولین اصنافی بودند در سطح کشور که خودشان برای تعطیلات برای پیشگری از بیماری کرونا پیشگام بودند.

وی تشریح کرد: در بحث تعطیلی پارک ها اگر افرادی پیاده روی می کنند مشکلی نیست ولی اگر در پارک ها استقرار داشته باشند و در چادر هستند به شدت برخورد می شود.

صالحی اظهار داشت: در بحث باز بودن ادارات طبق ابلاغیه سازمان امور استخدامی کشوری دستگاه های غیر ضرور تا دو سوم و دستگاه های ضرور تا نیمی از پرسنل اجازه دارند به  دور کاری بفرستند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: این دستور العمل برای کل کشور یکسان است و تشخیص این موضوع بر عهده عالی ترین مقام استانی همان دستگاه در استان است.

وی ادامه داد: ما انتظارمان از مدیران دستگاه ها این است که واقعا سلامت کارمندان را جدی بگیرند و این آزادی عمل را ستاد مقابله با کرونا و مصوبه به آنها داده است تا در کاهش تعداد پرسنل را اقدام کنند و در اصل خدمت رسانی به مردم متوقف نشود.

صالحی در پایان افزود: در محیط کار مکلفند دستورالعمل های بهداشتی رعایت کنند ولی اگر رعایت نشد می توانند به بازرسی استانداری و مرکز بهداشت گزارش بدهند و برخورد لازم با مدیر مربوطه صورت می گیرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1724604
ارسال نظر
نظرات