شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:50 منتشر شده در مورخ: 1400/01/25 شناسه خبر: 1724614
در تنظیم بازار ماه رمضان صورت می گیرد؛

توزیع ۹۷۶ تن کالای اساسی ویژه ماه رمضان در استان سمنان/ کمبودی وجود ندارد

توزیع ۹۷۶ تن کالای اساسی ویژه ماه رمضان در استان سمنان/ کمبودی وجود ندارد
شبکه توزیع کالاهای اساسی و تنظیم بازار ماه مبارک رمضان در سایه پروتکل‌های بهداشتی، ۹۷۶تن کالای اساسی در سطح استان سمنان توزیع می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، هرساله با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان شاهد افزایش تقاضا در برخی از کالاهای اساسی هستیم، این درحالی‌ست‌ که در سال جاری حال و هوای کرونایی و همچنین مشکلات اقتصادی حاکم بر خانوارها باعث شده تا به رغم گفته مسئولان که بر تامین تمامی مایحتاج مردم در این ماه خبر تلاش شده است  ،همچنان شاهد برخی مشکلات باشیم.

این افزایش تقاضا می‌تواند افزایش قیمت و ایجاد مشکلات اقتصادی را برای خانواده‌ها به همراه داشته باشد به همین دلیل  چند سالی است که پیش از رسیدن ماه مبارک رمضان مسئولین دست به کار شده و حجم مناسبی ازاقلام اساسی مورد نیاز مردم را برای کنترل بازار در انبار‌ها ذخیره سازی می‌کنند.

از این رو مرآت در زمینه ذخیره سازی و توزیع کالاهای اساسی گزارش را تهیه کرده است.

علی تشنه دل رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان سمنان در خصوص تامین اقلام مورد نیاز ماه مبارک رمضان اظهارکرد: هرساله سازمان صمت برنامه‌هایی در راستای تنظیم بازار استان در ماه مبارک رمضان درنظر دارد، که امسال نیز همچنان این موضوع در دستور کار قرار دارد. 

توزیع 976 تن کالای اساسی در سطح استان

تشنه دل اظهارکرد: ۹۷۶ تن کالی اساسی شامل برنج، شکر و روغن و مرغ در قالب طرح ضیافت ماه مبارک رمضان در سطح استان توزیع می شود .

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان سمنان از توزیع ۳۰۰تن برنج هندی،۲۷۰تن شکر سهم خانوار،۱۰۰تن روغن مایع و ۱۰۰تن روغن مایع ویژه خانوار و ۱۰۰تن گوشت مرغ منجمد و ۲۶ تن گوشت قرمزمنجمد در سطح استان خبرداد.

وی در مورد شبکه‌های توزیع کالاهای اساسی در سطح استان بیان کرد: این اقلام از طریق  فروشگاه‌های زنجیره ‌ای، سازمان میادین میوه و تره‌ بار، شرکت تعاونی های مصرف و مراکز اصناف منتخب با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه همچنان روزانه  ۶۰تن مرغ گرم در سطح استان توزیع می شود، گفت: خوشبختانه در زمینه توزیع کالاهای اساسی هیچ کمبودی در سطح استان وجود ندارد و اگر در هر قسمتی کمبود وجود داشته باشد به محض مشاهده بلافاصله توزیع صورت می گیرد.

ذخیره سازی 270تن شکر و 300تن برنج هندی وارداتی 

محمد باقر منوچهری ، مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی سمنان نیز در گفت وگو با خبرنگار مرآت از ذخیره سازی  ۲۷۰تن شکر و ۳۰۰تن برنج هندی سهمیه استانی خبرداد و گفت: این واحد آمادگی ارائه این اقلام را دارد اماهنوز برش شهرستانی آن از طرف اداره صمت انجام نگرفته است.

وی از قیمت درب کارخانه شکر فله ای هرکیلو ۶هزار و ۵۰۰تومان و برنج هندی هر کیلو ۱۷ هزارتومان خبرداد و گفت : شکر با قیمت ۸هزار و ۷۰۰ تومان برای بسته‌های یک کیلوگرمی و برنج وارداتی هندی با قیمت با قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1724614
ارسال نظر
نظرات