شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:51 منتشر شده در مورخ: 1400/01/25 شناسه خبر: 1724619
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

فضای جدیدی در موضوع مناسبات اقتصادی در حال شکل‌گیری است/ هند در صف قرارداد با ایران

فضای جدیدی در موضوع مناسبات اقتصادی در حال شکل‌گیری است/ هند در صف قرارداد با ایران
مهدی سعادتی بیشه گفت: فضای جدیدی در موضوع مناسبات اقتصادی در حال شکل‌گیری است و البته هر یک که تبدیل به قرارداد و پیمان اجرایی مالی می‌شود توسط کمیسیون‌های مجلس بر آن نظارت خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی سعادتی بیشه در گفتگو با مرصاد، درباره استفاده از ارز مشترک در معاملات بین ایران و کشورهای همسو از نظر اقتصادی با اشاره به ناراحتی آمریکا و ایادی آن از ارتباطات ایران اظهار داشت: به دنبال سطح همکاری های جدیدی که در حال رقم خوردن است آمریکا، صهیونیست، سلطنت طلبان، منافقین و برخی افراد دست‌نشانده آنها در داخل عصبانی و ناراحت هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: فضای جدیدی در موضوع مناسبات اقتصادی در حال شکل‌گیری است و البته هر یک که تبدیل به قرارداد و پیمان اجرایی مالی می‌شود توسط  کمیسیون‌های مجلس به ویژه کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی بر آن نظارت خواهد شد.

سعادتی با بیان اینکه تقابل بین روسیه و آمریکا و اروپا در قضیه اکراین در حال رسیدن به اوج خود است، تصریح کرد:  اگر چین در گذشته یک میلیون بشکه نفت نیاز داشته اکنون نیاز آن به ۱۵ میلیون بشکه رسیده است و به شدت نیازمند ارتباط با کشور ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هند هم سراسیمه برای بستن قرارداد پای کار آمده است.

سعادتی گفت: در بخش‌های سیاسی و نظامی قراردادهای خوبی منعقد شده امیدواریم در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی هم قراردادهای خوبی بسته ‌شود.

وی عنوان کرد: اعتقاد داریم این بستر و زمینه وجود دارد که مسیر خود را با موضوع اوراسیا در فضای جدیدی از حوزه اقتصادی به سمتی ببریم که از یک واحد پولی استفاده کرده و و دلار را کنار بگذاریم.

سعادتی تصریح کرد: در حوزه‌های اقتصادی و کمیسیون های مجلس شورای اسلامی هم بحث می‌شود و جز سیاست‌های ما است که ارزش داد و ستد دلار را به پایین‌ترین سطح خود برسانیم.

وی افزود: امیدواریم یک جانبه نگری به موضوع داد و ستد دلار تغییر یابد و مسیر جدیدی در معاملات ایجاد شود که حتما این اتفاق مبارک در آینده رخ می‌دهد تا مانع از حرکت قلدرمآبانه کشوری چون آمریکا شود که با تحمیل دلار خود بر کشورها مسیری ظالمانه را طی می‌کند و اوج آن را در تحریم ها مشاهده کردیم.

سعادتی خاطرنشان کرد: امیدواریم با دور زدن تحریم‌ها و ایجاد فضای اقتصادی سالم، داد و ستدی همراه با عزت را در کشور شاهد باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1724619
ارسال نظر
نظرات