شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:29 منتشر شده در مورخ: 1400/01/25 شناسه خبر: 1724621
با افت ۱۳۲۰ واحدی شاخص در روز نوسانی؛

بورس دوباره قرمز پوش شد/ تغییر مالکیت ۵ میلیارد سهام در تالار شیشه‌ای

بورس دوباره قرمز پوش شد/ تغییر مالکیت ۵ میلیارد سهام در تالار شیشه‌ای
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با روند نوسانی و با ۱۳۲۰ واحد کاهش به عدد یک میلیون و ۲۴۳ هزار واحد رسید و مالکیت بیش از پنج میلیارد سهم و اوراق مالی در بازار سهام دست به دست شد.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ بازار سهام دوباره و در روزی که شاخص بورس چند بار مثبت و منفی شد، باز هم شاهد افزایش عرضه‌ها و فشار فروش بود و در پایان معاملات روز جاری بورس تهران با افت شاخص  قرمزپوش شد و فرابورس رشد کمی رمقی داشت.

معاملات امروز بازار سرمایه مانند روزهای پایانی هفته‌ها در چند ماه اخیر با افزایش عرضه و کم رمق در تقاضا آغاز بکار کرد و شاخص منفی بود، اما در ادامه روند معاملات، تقاضا رشد داشت و شاخص بورس مثبت شد، ولی باز هم در ساعت پایانی معاملات دوباره عرضه‌ها افزایش یافت و شاخص کل بورس به عنوان نماگر بازار سهام با عقب نشینی، منفی شد.

 

معامله گران امروز در بازار سرمایه (بورس و فرابورس) بیش از ۴۶۹ هزار معامله انجام دادند که بر اثر آن مالکیت حدود ۵ میلیارد سهم و اوراق مالی تغییر کرد.

ارزش معاملات بازار سهام در روز جاری به بیش از ۷۲۳۶ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام هم حدود ۳۲۴۳ میلیارد تومان بود و افراد حقیقی بیش از ۶۳۳ میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند.
 
 
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز جاری با ۱۳۲۰ واحد نزول در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۳ هزار و ۲۳۵ واحد قرار گرفت. شاخص هم‌وزن نیز با ۸۰۵ واحد افت عدد ۴۳۴ هزار و ۴۳۹ واحد را ثبت کرد.
 
معامله‌گران در بورس تهران ۴ میلیارد و ۴۹۰ میلیون سهم و اوراق مالی را با انجام ۳۷۴ معامله و به ارزش ۳۹۲۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند.
 
نمادهای ملی صنایع مس ایران، پالایشگاه اصفهان، پالایشگاه بندرعباس و پالایشگاه تهران با بیشترین اثر منفی بیشترین نقش را در نزولی شدن شاخص بورس داشتند و در مقابل نمادهای سرمایه گذاری تامین اجتماعی، معدنی و صنعتی چادرملو و معدنی و صنعتی گل گهر بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند.
 
 
شاخص فرابورس ایران امروز برخلاف بورس، مثبت بود و با ۱۱ واحد رشد به عدد ۱۷ هزار و ۹۵۱ واحد رسید
 
معامله گران در فرابورس بیش از ۵۱۰ میلیون سهم و اوراق مالی را در ۹۵ هزار نوبت و به ارزش ۳۳۱۵ میلیارد تومان را معامله کردند.
 
نمادهای فولاد هرمزگان، پلیمر آریا ساسول، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس و تولید نیروی برق دماوند با بیشترین اثر مثبت در رشد شاخص بیشترین نقش را داشتند و در مقابل نمادهای ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی تندگویان با بیشترین اثر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شدند.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1724621
ارسال نظر
نظرات