شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:10 منتشر شده در مورخ: 1400/01/25 شناسه خبر: 1724681
یادداشت؛

«باید قوی شویم» جزو الزامات تشکیل دولت مومن انقلابی است

«باید قوی شویم» جزو الزامات تشکیل دولت مومن انقلابی است
از الزامات مهم برای تحقق این دولت مومن و انقلابی و تازه نفس و کارآمد، آگاهی هرچه بیشتر آحاد جامعه با اندیشه‌های ناب و کارگشای امامین انقلاب اسلامی درباره انتخابات است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح قزوین؛ رهبر انقلاب اسلامی درباره انتخابات معتقد هستند که «انتخابات، اساسی ترین مساله کشور است و اگر انتخابی عمومی، قوی و درست انجام شود، همه مشکلات به تدریج حل خواهد شد، چراکه اساسا ما در جمهوری اسلامی، مشکل بدون راه حل نداریم و همه کاستی‌ها و نارسایی‌ها و مشکلات حل شدنی است.»

هم اکنون، حدود دوماه تا برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، اساسی ترین مساله کشور زمان باقی مانده است و لازم است تا همه دست‌اندرکاران انتخابات اعم از شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی، دولت مستقر و ستاد انتخابات کشور و نهادهای نظارتی و اجرایی با درنظر گرفتن حساسیت‌های موجود، بیشترین توجه را نسبت به این رویداد داشته باشند تا مردم شریف ایران اسلامی بتوانند در فضای رقابتی سالم و پرشور، گزینه اصلح را بشناسند و برای تصدی مهمترین کرسی اجرایی کشور برگزینند.

برشمردن زوایای گوناگون انتخابات در جمهوری اسلامی، هر عقل سلیم و نفس منصف و قلب امیدوار به آرمان ظهور را بر آن می‌دارد تا به این اتفاق موثر در سپهر سیاسی نظام اسلامی نه به چشم یک موضوع فرعی که یک اصل خدشه ناپذیر در تحقق مردم سالاری دینی و تقویت حکومت اسلامی بنگرد و برای اجرای درست آن تلاش کند.

در منطق قرآن کریم هراقدامی که دشمنان را به خشم آورد در نزد خداوند متعال عمل صالح قلمداد می‌شود (سوره توبه آیه 120) و بدون شک، انتخابات از مصادیق بارز عمل صالح قرآنی است.

انتخابات جهادی عمومی و مصونیت بخش در برابر توطئه‌های دشمنان است

انتخابات از طرفی وظیفه شرعی، ملی و انقلابی و حق مدنی آحاد ملت ایران و از طرفی جهادی عمومی و مصونیت بخش در برابر توطئه‌های دشمنان و فن بدل مکر و حیله ایشان است.

از سوی دیگر مایه آبروی نظام اسلامی و منشاء برکات و تاثیرات تحول آفرین در کشور و زمینه ساز راهبرد (باید قوی شویم) است که رهبر معظم انقلاب اسلامی مکرر به آن تاکید می‌فرمایند.

از این رو، انتخابات هم نعمت الهی و هم امتحانی الهی است که انشاالله و به فضل الهی، ملت بابصیرت ایران اسلامی با درک صحیح از شرایط حساس و تعیین کننده عالم که رهبر انقلاب از آن بعنوان (پیچ تاریخی) یاد کردند، با توکل به خدا و توجه به دو رکن مهم انتخابات یعنی (حضور پرشور) و (انتخاب خوب) حماسه دیگری را رقم خواهند زد و دولتی قوی، بااراده، بابرنامه و در شأن و تراز انقلاب و نظام اسلامی محقق خواهد شد تا پیمودن پله‌های رسیدن به تمدن نوین اسلامی و هموارسازی جاده ظهور با سرعت و جدیت بیشتری دنبال شود.

از الزامات مهم برای تحقق این دولت مومن و انقلابی و تازه نفس و کارآمد، آگاهی هرچه بیشتر آحاد جامعه با اندیشه‌های ناب و کارگشای امامین انقلاب اسلامی درباره انتخابات است.

انتخابات وسیله‌ای برای عزت ملی و تجدید پیمان با آرمان‌های متعالی انقلاب است

انتخابات در اندیشه رهبرفرزانه انقلاب اسلامی، مظهر حماسه سیاسی، اقتدار و آبرو و توانمندی نظام، مردم سالاری اسلامی، مظهر حضور و احقاق حق مردم و شاخص رشد ملی و وسیله ای برای عزت ملی و تجدید پیمان با آرمان‌های بلند و متعالی انقلاب اسلامی است.

حال برای اجرا و پیاده سازی این نقطه اساسی وصل افکار و آرای مردم و مهمترین وسیله برای تحقق آرمان‌های نظام و نشان دهنده حیات و خودآگاهی یک ملت بایسته‌هایی مورد توجه است که می‌بایست بخصوص در ایام انتخابات مورد توجه همگان قرار گیرد.

در منطق رهبر انقلاب اسلامی، انتخابات ریاست جمهوری، از آن جهت حائز اهمیت است که امیدهای تازه ای در دل‌ها برمی‌انگیزد و عامل اثبات جمهوریت و پشتوانه ای است برای امنیت ملی و شروعی است برای تحول اساسی در مدیریت قوه اجرایی کشور و یقینا رمز شکست ناپذیری نظامی است که به مردم و آرای ملی تکیه دارد و توطئه های دشمنانی که اسلام را به جدایی از آرای مردم متهم می‌کنند را باطل می‌کند.

رهبر انقلاب برعکس گروهی که سعی دارند پست خطیر ریاست جمهوری در ایران را بی اثر و هیچ کاره نشان دهند، آن را مهمترین عنوان مدیریت اجرایی کشور می‌دانند.

از منظر رهبر انقلاب، یک انتخابات خوب و مطلوب انتخاباتی است که از مولفه‌های سلامت، آزاد و پرشور و با نشاط، به دور از جنجال‌های سیاسی و اخلاقی، همراه با مشارکت حداکثری مردم و پایبندی به آداب یک حرکت عمومی سالم، عدم تعرض دست اندرکاران، علاقمندان و هواداران به یکدیگر و البته توام با شناخت صحیح و انتخاب گزینه اصلح و در تراز انقلاب اسلامی باشد. گزینه اصلحی که توان رویارویی با مشکلات بزرگ کشور را داشته باشد و برای حل یک مشکلات و چالش‌های موجود برنامه و انگیزه لازم و تیم اجرایی هدفمند و همراه داشته باشد.
 
نویسنده: حنانه امیری

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1724681
ارسال نظر
نظرات