شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:53 منتشر شده در مورخ: 1400/01/26 شناسه خبر: 1724799
رئیس کمیته امداد بانه؛

کمیته امداد نماد حمایت و دستگیری از قشر کمتر برخوردار جامعه است/ لزوم حمایت خیرین از نیازمندان در ماه مبارک رمضان

کمیته امداد نماد حمایت و دستگیری از قشر کمتر برخوردار جامعه است/ لزوم حمایت خیرین از نیازمندان در ماه مبارک رمضان
جلال فرقانی رئیس کمیته امداد امام خمینی ( ره) بانه گفت: نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) در نظام مقدس جمهوری اسلامی نماد حمایت و دستگیری از قشر کمتر برخوردار جامعه است، ماه مبارک رمضان ماه رحمت و برکت است، شایسته است حمایت از مومنان و روزه داران نیازمند جامعه در این ماه اولویت معنوی تمام مردم به ویژه خیرین باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جلال فرقانی رئیس کمیته امداد امام خمینی  (ره) بانه در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: از آنجایی که مردم امسال با شرایط اقتصادی سخت تری نسبت به سال گذشته مواجه هستند کمیته امداد تلاش خواهد کرد مشکلات و فشار اقتصادی قشر نیازمند را کاهش داده و خدمات ویژه و ارزنده‌ای به آنان ارائه دهد.

وی با اشاره به لزوم حمایت خیرین از نیازمندان در ماه مبارک رمضان افزود: امیدواریم خیرین نیک‌اندیش شهرستان بانه این بار نیز مانند گذشته ما را در این امر خدا پسندانه همراهی کنند تا بتوانیم مانند سابق از این آزمون بزرگ الهی سربلند و پیروز بیرون آییم.
 
فرقانی تاکید کرد: دستی که کمک می کند از دستانی که برای دعا بالا می‌روند، مقدس‌تر است، بنابراین خیرین و نیکوکاران شهرستان بانه می‌توانند از  خانوار تحت پوشش  بر اساس توانشان حمایت کنند، ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای حمایت از ایتام و کمک به نیازمندان و قشر آسیب پذیر جامعه است.
 
وی اضافه کرد: کمیته امداد به منظور جذب کمک‌های خیرین و نیکوکاران در این ماه پر برکت تمام توان و ظرفیت خود را به کار خواهد گرفت‎ تا کمک​های مردم نیکوکار و خیر شهرستان را در این ماه جذب کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن به دست نیازمندان و ایتام برساند.
 
وی در ادامه بیان کرد: سال گذشته در راستای اشتغال برای  ۲۹۳ نفر از افراد تحت پوشش با همکاری بانک و اعتبارات کمیته امداد  ایجاد شغل شده است و نیز برای ۳۹ نفر در کارگاه های تولیدی، کارخانه لامپ و دارو خانه شهر و حتی در اداره آموزش و پرورش کاریابی شده است که هم اکنون مشغول به کار  هستند.
 
فرقانی عنوان کرد: مشکلات اقتصادی اخیر و کم شدن درآمد مردم از یک سو و از طرف دیگر چند برابر شدن قیمت کالاهای اولیه زندگی، شرایط سختی برای جوانان رقم زده ، حالا خیلی از زوج‌های جوان چشم شان به دستان توانمند خیرینی است که با همت بلند خود قدمی برای سر و سامان گرفتن زندگی شان، در ساده‌ترین شکل ممکن بردارند.
 
فرقانی در پایان خاطر نشان کرد: در سال پیشرو نیز در راستای این سنت حسنه کمیته امداد، تعداد ۶۸ سری جهیزیه در ۵ قلم کالا شامل، یخچال، تلویزیون، لباسشویی، اجاق گاز، جاروبرقی با ارزش ریالی هر سری جهیزیه ۴۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده که به این ۶۸ خانوار اهدا خواهد شد.
 
انتهای پیام/
 

 

https://www.dana.ir/1724799
ارسال نظر
نظرات