شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 09:48 منتشر شده در مورخ: 1400/01/26 شناسه خبر: 1724820
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس:

خسارت‌ها در تاسیسات هسته‌ای نطنز سطحی است

خسارت‌ها در تاسیسات هسته‌ای نطنز سطحی است
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی گفت: خسارات وارده ناشی از اقدامات خرابکارانه در شبکه برق‌رسانی تاسیسات هسته‌ای نطنز سطحی و البته در حال ترمیم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سارا فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، عنوان کرد: در بازدید صورت گرفته توسط جمعی از نمایندگان مجلس از تاسیسات هسته‌ای نطنز و بر اساس مشاهدات صورت گرفته خسارت‌های ناشی از اقدام خرابکارانه در شبکه برق‌رسانی سطحی ارزیابی شد.

 
وی بیان کرد: به دنبال اختلال ایجاد شده در سیستم برق‌رسانی و به تبع قطعی برق ممکن است برخی از ماشین‌های در حال فعالیت دچار آسیب شوند، البته همه کابل‌های برق قطع نشده بود که به دنبال آن همه سانتریفیوژها دچار آسیب شوند.
 
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از سویی پس از وقوع این حادثه و در مدت زمان بسیار کوتاه بخش عظیمی از کابل‌های برق ترمیم شده‌اند و قرار است ماشین‌هایی که عمرشان تمام شده بود، با ماشین‌های پیشرفته‌تر تعویض شوند.
 
فلاحی تصریح کرد: بر این اساس ماشین‌هایIR1  در حال تعویض و جابجایی با ماشین‌های پیشرفته‌ترIR6  هستند، همچنین غنی‌سازی 60 درصدی نیز در تاسیسات نطنز آغاز شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: در مجموع باید گفت خسارت‌های ناشی از این اقدام خرابکارانه سطحی بوده و در اسرع وقت برطرف می‌شوند، اما نباید با عاملان آن حتی در این حد از ایجاد اختلال، مماشات کرد و ضروری است پاسخ محکمی به عوامل این خرابکاری داده شود.
 
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی افزود: در تقسیم کاری که بین رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها صورت گرفته است، اسرائیل سریالی از تخریب‌ها را آغاز کرده تا از این طریق زیر سایه تهدید و ترور بتواند جمهوری اسلامی ایران را از دستیابی به حقوق حقه خود بازدارد.
 
فلاحی اظهار کرد: از این‌رو ضروری است یکصدایی از همه جناح‌های سیاسی کشور برای پاسخ محکم به اینگونه اقدامات کور اسرائیل و اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران شنیده شود.
 
انتهای پیام/*
https://www.dana.ir/1724820
ارسال نظر
نظرات