شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:54 منتشر شده در مورخ: 1400/01/26 شناسه خبر: 1724846

نشست هم‌افزایی فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه برگزار شد

نشست هم‌افزایی فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه برگزار شد
فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه بر ضرورت انتقال تجارب ارزنده و اطلاعات رزمی به یکدیگر تأکید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شست هم‌افزایی فرماندهان دو نیروی دریایی ارتش و سپاه با حضور امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از معاونان و فرماندهان دو نیرو، در محل ستاد فرماندهی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بندرعباس برگزار شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در این دیدار  با  تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی موفقیت برای همرزم گرامی برادر دریادار تنگسیری گفت: امیدواریم با تلاش هم‌افزای دو نیروی مقتدر دریایی سپاه و ارتش بتوانیم در سایه منویات و هدایت‌های مقام عظمای ولایت و رهبری و فرماندهی کل قوا (مد ظله العالی)، مایه افتخار و عزت جهان اسلام باشیم.

دریادارخانزادی هم‌گرایی و هم‌افزایی بین دو نیروی دریایی ارتش و سپاه  را بسیار مهم و حساس دانست و تصریح کرد: این تعاملات موجب خنثی‌شدن  اقدامات ناامن‌کننده  کشورهای فرامنطقه‌ای و حفظ امنیت پایدار در این منطقه راهبردی خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه امنیت حاکم در مناطق خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و آب‌های آزاد با حضور پیوسته و مقتدرانه نیروهای دریایی سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران بوجود آمده است، گفت: حضور مقتدرانه و با صلابت دو نیروی دریایی سپاه و ارتش در آب‌های آزاد باعث شده است دشمن هرگز به خود اجازه تعرض و دست‌درازی به مرزهای آبی کشور را ندهد و نسبت به این واقعیت نیز مراقبت کند که در  صورت هرگونه تهدید جواب دندان‌شکنی از جبهه عناصر مومن انقلابی و دریادل میهن اسلامی دریافت خواهد کرد.

دریادار تنگسیری نیز در این دیدار گفت: امروز هم‌گرایی، یکدلی و تعامل وحدت‌آفرین بین دو نیروی دریایی ارتش و سپاه از بالاترین تا پایین‌ترین سطوح سازمانی وجود دارد و این هم‌افزایی و یکپارچگی، مایه افتخار و اقتدار هم‌افزا برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

وی افزود: این جلسات هم‌افزا که در فضای یکدلی و برادری اتفاق می‌افتد مایه برکت و تقویت روزافزون امنیت مرزهای سرزمینی و فراسرزمینی ایران اسلامی می‌باشد.

در این نشست فرماندهان آخرین وضعیت آمادگی رزم و توان عملیات‌های دریایی در منطقه غرب آسیا را بررسی و بر ضرورت انتقال تجارب ارزنده و اطلاعات رزمی به یکدیگر، تاکید کردند.

ارزیابی آخرین  وضعیت امنیتی منطقه و نیز بررسی طرح‌ها و برنامه‌های مقابله با هرگونه تهدید دشمن، از موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

در پایان این دیدار، تفاهم‌نامه آموزشی، اطلاعاتی و عملیاتی و ارتقاء توان رزم بین فرماندهان دو نیرو  به امضا رسید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1724846
ارسال نظر
نظرات