شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:52 منتشر شده در مورخ: 1400/01/26 شناسه خبر: 1724871
مسئول جهادگران بسیج دانشجویی استان مرکزی خبر داد؛

آماده سازی ۷۲ تخت بیمارستانی، جهت پذیرش بیماران کرونایی در اراک/ارائه خدمات به بیمارن توسط جهادگران و دانشجویان بسیجی

آماده سازی ۷۲ تخت بیمارستانی، جهت پذیرش بیماران کرونایی در اراک/ارائه خدمات به بیمارن توسط جهادگران و دانشجویان بسیجی
میقانی مسئول جهادگران بسیج دانشجویی استان، گفت: پس از تکمیل ظرفیت سه بیمارستان در اراک و درخواست رئیس دانشگاه علوم پزشکی از بسیج دانشجویی، سالن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی با ۷۲ تخت بیمارستانی، جهت پذیرش بیماران کرونایی تجهیز و راه اندازی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدصادق میقانی جهادگر عرصه سلامت و مسئول جهادگران بسیج دانشجویی استان در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره به تجهیز سالن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی جهت پذیرش بیماران کرونا مثبت، گفت: این اتفاق پس از پر شدن سه بیمارستان امیرالمومنین(ع)، امیرکبیر، ولیعصر(عج) و با درخواست ریاست دانشگاه علوم پزشکی اراک از بسیج دانشجویی این دانشگاه صورت گرفت.

وی افزود: دکتر جمالیان یکشنبه شب-۲۲فرودین ماه- از بسیج دانشجویی دانشگاه درخواست راه اندازی این مرکز را داشت که به همت نیروهای بسیج دانشجویی و جهادگران عرصه سلامت، پس از چهار روز، این مرکز با ۷۲ تخت بیمارستانی راه اندازی شد و پیش بینی می شود از امروز پنجشنبه پذیرای بیماران کرونا مثبت باشیم.

مسئول جهادگران بسیج دانشجویی استان گفت: تقریبا می توان گفت سالن ورزشی دانشگاه به یک بخش بیمارستانی تبدیل شده و هر امکانی در بخش بیمارستانی وجود دارد، اینجا تدارک دیده شده است. از دستگاه اکسیژن ساز، تا داروهای مورد نیاز و هر چه یک بیمار کرونایی نیاز داشته باشد در اینجا فراهم است.

میقانی تصریح کرد: پیش از این درخواست، این سالن ورزشی نقاهتگاه بیماران کرونایی بود و افرادی که می بایست دوران نقاهت خود را طی کنند به اینجا می آمدند که از امروز، پذیرای بیماران کرونایی هستیم.

مسئول قرارگاه جهادی مهاجر، اضافه کرد: تخت های مورد نیاز جهت پذیرش بیماران را ارتش استان کمک کرده ولی بقیه تجهیزات را بسیج دانشجویی و با هماهنگی های صورت گرفته آماده کرده است.

وی با بیان اینکه کلیه نیروهایی که در این بخش خدمت می کنند را جهادگران عرصه سلامت تشکیل می دهند، گفت: سپاه استان هفت نیروی خود را به اینجا اختصاص داد و بقیه نیروها را جهادگران و دانشجویان بسیجی که قبلا در سانتر کرونا خدمت می کردند، تشکیل می دهند.

گزارش تصویری| آماده سازی سالن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی جهت پذیرش بیماران کرونا مثبت

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1724871
ارسال نظر
نظرات